Respawn.pl

DUŻA AWARIA CS:GO – Mała aktualizacja gry lub Steama sprawiła potężny problem dla społeczności!

Autor: Michał Maćkowski
grafika z CS:GO

Nie tak na pewno Valve chciało spędzić dzień wolnego od Majora w CS:GO. W nocy do gry zawitała aktualizacja, która najprawdopodobniej spowodowała poważny problem z wydajnością, na co skarżą się profesjonalni gracze. 

Dzień przerwy od najważniejszego święta CS:GO z pewnością nie jest udany dla Valve i zespołów trenujących do Majora. W nocy do gry zawitała aktualizacja, która poprawiła wyłącznie naklejki drużyn, które biorą udział w PGL Major Antwerpia. Co ciekawe aktualizacja ważyła zaledwie 34Mb i opisana została przez deweloperów w dwóch punktach.

Aktualizacja CS:GO 13.05

  • Zaktualizowano naklejkę i logo Team Spirit, aby lepiej pasowały do ​​zgłoszonych w warsztacie.
  • Dostosowano efekt naklejki „Błyszczący”, aby naklejka była bardziej błyszcząca w widoku gracza.

Jak widać, aktualizacja nie była duża i w sumie nie dotknęła bezpośrednio elementów odpowiedzialnych za wydajność gry. Tak się jednak stało, że gracze od aktualizacji najprawdopodobniej CS:GO lub być może Steama narzekają na duże spadki FPS’ów oraz w szczególności podnoszący się co chwilę VAR, co powoduje zacinanie gry. VAR to wskaźnik, który pokazuje problemy z połączeniem sieciowym lub urządzeniem między graczem, a serwerem na którym aktualnie gra. Co ciekawe sprawa nie dotyczy jednej osoby, ale nawet całychzespołów, co możemy zobaczyć na Twitterze.

Przeczytaj więcej – Heroic zaprezentowało nową rangę

Problem zgłosili już najlepsi zawodnicy na świecie, w tym reprezentanci FaZe –  Helvijs “broky” Saukants czy Finn “karrigan” Andersen. Problem niedawno zauważył także Paweł “byali” Bieliński podczas grania PCW.

Na ten moment nie znamy przyczyny problemu ani jego rozwiązania. W nocy aktualizację otrzymało CS:GO oraz sama platforma Steam, na której dokonało się zdecydowanie więcej zmian. Pełną listę zmian na Steam możecie zobaczyć tutaj.