Respawn.pl

Duża czułość myszki = ban w Counter-Strike 2; Anti-cheat w CS2 nadal zaskakuje!

Autor: Michał Maćkowski
Counter-Strike 2 grafika promująca, update CS2

Counter-Strike 2 nadal zadziwia wieloma błędami. Tym razem bardzo dziwną reakcję anti-cheata pokazali gracze, którzy otrzymali bana za dużą czułość myszki. 

Kolejny błąd Anti-cheata w Counter-Strike 2

Counter-Strike 2 niestety ma wciąż wiele błędów, przez które rozgrywka nie jest zadowalająca. Po błędach związanych z opcją w kartach graficznych od AMD i niecodziennych ruchach modeli, przyszła pora na kolejny problem anti-cheata, który  banuje graczy z wysoką czułością myszy.

Najnowszy błąd związany z anti-cheat w Counter-Strike 2 dotyczy wysokiej czułości, która przy odpowiednich ruchach powoduje nałożenie blokady VAC. Jednym z pierwszych osób, które pokazały błąd, jest użytkowników platformy X (dawny Twitter) o nicku Jigglypuff63942.

Sprawa wygląda tak, że przy ustawieniu dużej czułości myszki i szybkich ruchach w grze, anti-Cheat wykrywa to jako używanie wspomagaczy. Idealnie błąd gry pokazuje filmik umieszczony na platformie Reddit, gdzie gracz z dużą czułością myszki otrzymał blokadę VAC.

Reproduceable High-DPI Vac Ban Bug
byu/Tabby-N incs2

Na ten moment Valve nie odniosło się do problemu, jednak najprawdopodobniej sprawa zostanie rozwiązana przy najbliższej aktualizacji, a gracze, których dotknął błąd, zostaną odbanowani. To jednak cała sytuacja ponownie zaskoczyła negatywnie społeczność i pokazuje wciąż, jakie dziwne błędy posiada CS2.