Respawn.pl

Dwanaście dni po podpisaniu nowego składu CS:GO, wygrali prestiżowe internetowe rozgrywki!

Autor: Michał Maćkowski
CS:GO, 00Nation

Historia jak z bajki, ale 00Nation tego dokonało. Norweska organizacja dwanaście dni po podpisaniu nowego składu CS:GO, wygrała prestiżowe internetowe rozgrywki Pinnacle.

00Nation triumfatorem Pinnacle Cup 5 w CS:GO

Takiego triumfatora nikt się nie spodziewał w piątym sezonie Pinnacle Cup, bowiem lista uczestników wskazywała na zdecydowanie inny przebieg fazy pucharowej. To jednak historia CS’owego kopciuszka zakończyła się zwycięstwem, dwanaście dni po podpisaniu kontraktu.

Warto przyjrzeć się tej historii od początku, czyli dokładnie od 15 sierpnia. Wtedy 00Nation, norweska organizacja oficjalnie ze sceny brazylijskiej, przeniosła się do Europy, podpisując międzynarodową formację złożoną z: JDC, niko, susp, syrsoN, birdfromsky oraz bardzo doświadczonego trenera – Faruk ,,pita” Pita. Nikt się jednak nie spodziewał, że zespół już po dwunastu dniach wygra Pinnacle Cup 5.

Od fazy grupowej, po Astralis, Furię i tytuł Pinnacle Cup 5

00Nation rozpoczęło swoją przygodę z Pinnacle Cup 5 od fazy grupowej i tak naprawdę było o krok od odpadnięcia z rozgrywek. Europejska formacja do fazy pucharowej awansowała z ostatniego miejsca i z bilansem trzech zwycięstw i dwóch porażek.

Play-offy przyniosły jednak niespodziewany przebieg, bowiem 00Nation najpierw pokonało duńskie ECSTATIC, a następnie trzy kolejne zaproszone, wyżej notowane formacje. Mowa bowiem o Bad News Eagles, Astralis a w wielki finale FURIA. Brazylijska formacja w ostatnim meczu tego sezonu, nie wygrała nawet mapy, a europejski kopciuszek, którzy trzynaście dni wcześniej znalazł organizację, wygrał Pinnacle Cup 5 i 30 000$.

Miejsce Nazwa Drużyny/Drużyn Nagroda
1. 00Nation 30 000$
2. FURIA 10 000$
3-4. Astralis, Monte 5 000$
5-8. Espionage, OG, Bad News Eagles, Eternal Fire
9-12. ECSTATIC, EYEBALLERS, los kogutos, Aurora
13-15. 9 Pandas, ORKS, ARCRED
16-18. Sampi, IKLA UA, Spirit
19-20. ENCE Academy, Webstrze
21-24. The Prodigies, FTW, Los Alpacas, Space
25-32. Singularity, Lazer Cats, Let us cook, 7AM, JANO, ThunderFlash, Enterprise, ex-iNation