Respawn.pl

Dwie polskie drużyny w TOP 4 CCT North Europe Series 8

Autor: Michał Maćkowski
9INE

Ósmy sezon CCT North Europe Series przeszedł już do historii i to całkiem udanej dla Polaków. W najlepszej czwórce rozgrywek znalazły dwie w pełni polskie drużyny, a cały turniej wygrał zespół z naszym rodakiem w składzie.

CCT North Europe Series 8 całkiem udane dla Polaków

Kolejne internetowe rozgrywki w Counter-Strike 2 przeszły do historii i to całkiej udanej dla polskich drużyn i zawodników. Łącznie w najlepszej czwórce uplasowały się dwie w pełni polskie drużyny, a zwycięstwo zgarnął zespół BIG, w składzie z Mateuszem “mantuu” Wilczewskim.

W najlepszej czwórce uplasowały się dwa polskie zespoły. 9INE w półfinale musiało uznać wyższość Spirit, które pokazało kawał dobrego Counter-Strike 2. Natomiast w drugim półfinale gorsi od zwycięzców całego turnieju, czyli BIG okazali się zawodnicy Anonymo. Tak o to w takim sposób dwie polskie formacje zajęły 3-4 miejsce, zgarniając przy tym po 5 000 dolarów.

Wśród uczestników turnieju było także kilka innych polskich akcentów. W 1/16 z rozgrywkami pożegnali się gracze Permitta, którzy przegrali ze Spirit. Natomiast międzynarodowe już Pompa Team w ćwierćfinale odprawione zostało z kwitkiem przez 9INE. Do fazy pucharowej nie zdołali jednak awansować zawodnicy PGE Turów.

BIG wygrywa CCT North Europe Series 8

W finale spotkali się pogromcy polskich zespołów, czyli właśnie BIG oraz Spirit. Ekipa Mateusza “mantuu” Wilczewskiego nie była tutaj zdecydowanym faworytem do wygrania. To jednak serwer zdecydował i to właśnie BIG już po dwóch mapach mogło cieszyć się ze zwycięstwa w całych rozgrywkach i zgarnięciu 22 000$.