Respawn.pl

Dwie wygrane Pompa Teamu i dwie porażki ThunderFlash w piątek

Autor: Krzysztof Sarna
Snax

Czwartek miał ciekawy harmonogram występów polskich ekip na arenie międzynarodowej. W końcu byliśmy świadkami łącznie czterech spotkań, ale w akcji obserwowaliśmy zaledwie dwie formacje. Jedna z nich, a więc Pompa Team poradziła sobie wyśmienicie, bo zanotowała dwie wygrane. Z kolei ThunderFlash zupełnie odwrotnie, bo dwukrotnie musiało uznać wyższość swoich oponentów.

Pompa z wygranymi, ThunderFlash z przegranymi

Co ciekawe, Pompa Team dwukrotnie rozgrywała mecze przeciwko tej samej ekipie, a mowa tu o Zero Tenacity. Janusz “Snax” Pogorzelski i jego koledzy najpierw wygrali 2:0 w ramach półfinału dolnej drabinki piątego sezonu European Pro League 2nd Division. Polacy najpierw triumfowali do dziesięciu na Mirage’u. Do nieco większych nerwów doszło na Overpassie, gdzie z prowadzenia 15:13 ekipa znad Wisły przegrała kolejną odsłonę. Na całe szczęście udało się wszystko zamknąć w regulaminowym czasie gry. W finale dolnej drabinki Pompa zmierzy się z KS. 

CZYTAJ TAKŻE: Zmiany! Streamerzy Twitch mogą blokować użytkownikom oglądanie transmisji

Dodatkowo podopieczni Adriana “IMD” Piepera raz jeszcze wygrali z Zero Tenacity, ale tym razem potrzebowali do tego już trzech map. Faktem jest jednak, że odnieśli drugą wygraną w CCT North Europe Series 7 i mają bilans 2-1. Tak więc brakuje im jednego zwycięstwa, by awansować do fazy play-off tychże rozgrywek. Jeśli chodzi o samo spotkanie, to Pompa prowadziła już 14:11, ale przegrała w dogrywce do szesnastu na Nuke’u. Olbrzymie brawa należą się za to za Overpassa, ponieważ Piotr “morelz” Taterka i jego koledzy przegrywali do sześciu, a jednak wygrali dziesięć odsłon z rzędu i wyrównali zarazem przebieg całego meczu. Na Mirage’u natomiast organizacja Szymona “IsAmU” Kasprzyka wygrała 16:11. 

Jeśli chodzi natomiast o ThunderFlash to to przegrało z Monte 0:2 w 1/8 finału CCT East Europe Series 1 i tym samym odpadło z turnieju. Trzynasta formacja świata wygrała Nuke’a 16:5 oraz Anubisa 16:11. O wiele więcej działo się w meczu z SINNERS, gdzie to Biało-Czerwoni wygrywali 1:0 po wygranym Nuke’u do ośmiu. Później jednak Czesi wzięli sprawy w swoje ręce i wygrali drugie starcie w CCT North Europe Series 7. TF nie może już sobie pozwolić na żadne błędy w tym turnieju, ponieważ będzie się to wiązać z odpadnięciem. 

Piątkowe wyniki polskich formacji prezentują się następująco:

Pompa Team 2:0 Zero Tenacity – Mirage 10:16, Overpass 14:16

Pompa Team 2:1 Zero Tenacity – Nuke 16:19, Overpass 16:14, Mirage 16:11

ThunderFlash 0:2 Monte – Nuke 5:16, Anubis 11:16

ThunderFlash 1:2 SINNERS –  Nuke 16:8, Mirage 11:16, Anubis 10:16