Respawn.pl

Zmiany! Streamerzy Twitch mogą blokować użytkownikom oglądanie transmisji

Autor: Krzysztof Sarna
Twitch

Twitch wprowadza kolejne zmiany na własnej platformie. Po raz kolejny tyczą się one twórców, ale jednocześnie dotkną one widzów. Chodzi wszak o to, że od teraz streamerzy będą mogli zablokować użytkownikom oglądanie transmisji. Jest to jedna z nowych funkcji bezpieczeństwa. 

Streamer może wybrać, kto będzie oglądał jego transmisję

Streamerzy nie od dziś mogli blokować dostęp użytkowników do swojego czatu. Wariantów było, a zasadniczo nadal jest kilka, bo można przecież zablokować użytkownika czasowo lub permanentnie. Najnowsza aktualizacja pozwala im jednak na całkowite ukrycie swojej transmisji przed tymi osobami, które zostały zbanowane. 

Taka funkcja może przyczynić się do zwiększenia komfortu szczególnie dla tych twórców, którzy borykają się z nękaniem przez hejterów. Blokada na czat do tej pory niewiele dawała, ponieważ jeśli ktoś był zdeterminowany, wystarczyłoby, by założył kolejne konto, aby móc nadal korzystać z czatu danego twórcy. 

CZYTAJ TAKŻE: Jankos zbanowany na Twitchu!

Funkcja została już zapowiedziana i ma zostać wprowadzona we wrześniu. Będzie ona działać natychmiast, co oznacza, że streamer będzie mógł zablokować możliwość natychmiastowego oglądania jego transmisji. Co ciekawe, na tym może się nie zakończyć, ponieważ jak się okazuje, Twitch testuje jeszcze kilka innych opcji. 

Twitch otwarty na zezwalanie streamerom na blokowanie adresu IP widzów 

Podczas Twitch Patch Notes starszy menedżer produktu, Trevor Fisher zwrócił uwagę na to, że w zbliżającej się aktualizacji mogą pojawić się blokady na adresy IP. Wskazał on jednak na to, że takie bany są skomplikowane. Otrzymane opinie od wielu streamerów wskazały finalnie na to, że takie rozwiązanie jest bardzo pożądane.