Respawn.pl

Dwóch uczestników Majora z banem tuż przed startem turnieju

Autor: Filip Woszczek

Nieco wcześniej można było dowiedzieć się o planowanych kolejnych banicjach związanych z wykorzystywaniem coach buga, którego sprawa ucichła dobre miesiące temu. Na ten moment ujawniono dwie osoby, a mianowicie są to trenerzy drużyn Spirit oraz 9z.

Pomimo, że ESIC, PGL i Valve nie ujawniło którzy uczestnicy zostali zbanowani, organizacje Spirit i 9z postanowiły ogłosić to na swoich profilach w serwisie Twitter. Pierwszy z nich to Sergey “hally” Shavaev, będący trenerem zespołu Spirit, natomiast drugi to Rafael “zakk” Fernandes z Teamu 9z.

W poniższym fragmencie możemy przeczytać oficjalne oświadczenie Teamu Spirit, natomiast w komentarzu organizacja zamieszcza wideo przedstawiające rodzaj doświadczonego coach buga oraz link do meczu.

W oświadczeniu organizacja pisze, że ESIC powraca do sprawy coach buga, ponieważ nie jest w stanie zająć się poważniejszymi problemami takimi jak ustawione mecze, cheaterzy czy incydenty z radar hackiem. Według pogłosek, trzecim z zawieszonych trenerów miałby być Luis “peacemaker” Tadeu, aktualnie zajmujący się drużyną Imperial. Z tego co wiadomo, peacemaker dopuścił się najpoważniejszego wariantu coach buga, który pozwalał na swobodne przemieszczanie się po mapie.

Wszystko byłoby w porządku gdyby nie fakt, że banicje zostały wystosowane dopiero teraz, tuż przed startem Majora. Dla przykładu, dowody w postaci przesłanego wideo w imieniu jednego z trenerów zostały przesłane w październiku 2020 roku, natomiast drugi z nich oznajmił, że sprawa została rozwiązana ponad rok temu.