Respawn.pl

dycha i siuhy zagrają dziś o półfinał ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna
dycha maden

Dziś poznamy pełną obsadę najlepszych czterech zespołów osiemnastego sezonu ESL Pro League. W piątkowe popołudnie rozegrają się dwa ćwierćfinały CS-owej Ligi Mistrzów, w których ponownie oglądać będziemy polskich zawodników. W jednym z nich o półfinał zagra Paweł “dycha” Dycha, natomiast w drugim Kamil “siuhy” Szkaradek.

dycha i siuhy z szansą na półfinał EPL-a

Piątkowe zmagania na Malcie wystartują o godzinie 15:30, kiedy to ENCE spotka się z Movistar Riders. “Ośmiornice” wracają do gry po prawie trzech tygodniach, wszak swoje ostatnie spotkanie rozegrały jeszcze w fazie grupowej ESL Pro League 10 września. Bilans ostatnich trzech spotkań bezpośrednich zdecydowanie przemawia na korzyść organizacji z Finlandii, która podczas piętnastego sezonu ESL Pro League (7 kwietnia 2022) wygrała z MR 2:1. Następnie do dwóch potyczek doszło w lutym bieżącego roku. Najpierw Paweł “dycha” Dycha i spółka wygrali w CCT Central Europe Series Finals #1 Nuke’a do jedenastu. Dwa dni później w tym samych rozgrywkach na pełnym dystansie ENCE wygrało 2:1.W przypadku dzisiejszego ćwierćfinału faworytem także są podopieczni Eetu “sAwa” Sahy, którzy zajmują drugie miejsce w światowym rankingu HLTV, podczas gdy organizacja z Hiszpanii oceniana jest na 27. siłę świata. W półfinale wygranemu przyjdzie zagrać ze zwycięzcą konfrontacji G2 Esports kontra MOUZ.

CZYTAJ TAKŻE: Serwery nie wyrabiają? Tymczasowe wyłączenie nagrywania dem! Aktualizacja CS2 29/09/2023

siuhy i spółka ponownie z wymagającym rywalem

Przed MOUZ po raz kolejny trudny rywal, ale organizacja z Niemiec udowodniła już w środę, że potrafi wygrywać z lepiej notowanymi przeciwnikami od siebie. Przykład? Zwycięstwo 2:0 z FaZe Clanem w drugiej rundzie fazy play-off. Dziś jednak poprzeczka zostanie zawieszona teoretycznie jeszcze wyżej, wszak “Myszy” zagrają z trzecim G2 Esports. “Samuraje” sprawnie przeszły przez fazę grupową, wygrywając z Lynn Vision, Virtus.pro oraz Complexity Gaming. Ciekawą kwestią jest to, że oba zespoły po raz ostatni spotkał się ze sobą w marcu ubiegłego roku, podczas piętnastego sezonu CS-owej Ligi Mistrzów. Wówczas 2:0 wygrała organizacja zza naszej zachodniej granicy. Skreślanie jedenastej formacji świata jest jednak bezzasadne, ponieważ ta w fazie grupowej poradziła sobie także z Heroic i sprawia wrażenie, jakby najlepsze miało dopiero nadejść. Tak więc z wielkim zaciekawieniem będziemy spoglądać na wieczorne poczynania obu ekip na serwerze. 

CZYTAJ TAKŻE: LEGENDA TRWA WIECZNIE! PIĘKNY ŻETON CS:GO JUŻ W CS2

Harmonogram piątkowych spotkań osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

15:30 | ENCE vs. Movistar Riders – BO3 [Transmisja]

19:00 | G2 Esports vs. MOUZ – BO3 [Transmisja]

Osiemnasty sezon ESL Pro League potrwa do 1 października. Łączna pula nagród całego wydarzenia to 850 tysięcy dolarów. Do najlepszej formacji powędruje $200 000. Ponadto mistrzowie zagrają na BLAST Premier World Final 2023 oraz IEM Katowice 2024.