Respawn.pl

dycha o finał górnej drabinki, a F1KU o przetrwanie czyli drugi dzień IEM Dallas

Autor: Krzysztof Sarna
dycha ENCE

IEM Dallas 2023 nabiera kształtów. Za nami co prawda dopiero pierwszy dzień tego turnieju, ale już dziś poznamy kolejne ekipy, które opuszczą Teksas. Niestety o przetrwanie walczyć będzie Maciej “F1KU” Miklas reprezentujący barwy OG Esports. Z kolei Paweł “dycha” Dycha zagra o awans do finału górnej drabinki.

dycha i F1KU

Intel Extreme Masters Dallas rozpoczął się świetnie dla obu Polaków, którzy wygrali swoje inauguracyjne spotkania. Później OG Esports zagrało w półfinale drabinki wygranych przeciwko G2 Esports, ale przegrało 0:2 i tym samym spadło do dolnej drabinki. Natomiast taki sam mecz dopiero przed ENCE. Dycha i jego kompani mają szansę na kontynuowanie gry w górnej drabince.

Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 18:00, kiedy to Evil Geniuses rywalizować będzie z Complexity Gaming. Stawka tego starcia jest ogromna, bowiem mówimy tu o pozostaniu w turnieju. Obie formacje zmierzą się w ramach pierwszej rundy drabinki przegranych. EG to najniżej notowana drużyna spośród wszystkich na tym turnieju i wydaje się, że to “Biała Gwiazda” będzie mieć w tym przypadku więcej argumentów. Równocześnie toczyć się będzie spotkanie z udziałem Teamu Liquid i Grayhound. Tutaj także stawką będzie utrzymanie się w turnieju i awans do dolnej drabinki. Trudno jednak myśleć, by ósma ekipa świata miała pożegnać się z Dallas jeszcze dzisiaj, gdy po drugiej stronie serwera stanie 27. ekipa wedle rankingu HLTV.

CZYTAJ TAKŻE: Roll up, czyli świetna alternatywa dla green screena – Drukarnia Wojewoda

O godzinie 21:30 fani z Polski już z całkowitą pewnością znajdą coś dla siebie, ponieważ na serwerze zameldują się dycha i jego koledzy. ENCE nie będzie mieć łatwego zadania, ponieważ w półfinale górne drabinki spotkają się z FaZe Clanem, który jest trzecią siłą świata. Finn “karrigan” Andersen i jego kompani jednak nie zaprezentowali się dobrze jak na ich oczekiwania, ponieważ w Paryżu dotarli do ćwierćfinału. “Ośmiorniczki” mogą upatrywać swoich szans w nieco słabszym okresie organizacji z Ameryki. Z imprezą w Stanach Zjednoczonych jeszcze dziś pożegna się MOUZ bądź FURIA.

Trzecia tura spotkań będzie mieć miejsce o godzinie 1:00. Wówczas w półfinale dolnej drabinki ujrzymy mecz pomiędzy OG Esports a 9z. Wydaje się, że przed Miklasem i jego kolegami nie ma specjalnie trudnego zadania, ponieważ formacja z południowej Ameryki zajmuje dopiero 42. lokatę w notowaniu HLTV. Wygrany tego starcia spotka się w finale dolnej drabinki ze zwycięzcą spotkania MOUZ vs. FURIA. Natomiast o miejsce w finale górnej drabinki grupy B powalczą reprezentanci Cloud9 i Astralis.

Harmonogram spotkań drugiego dnia IEM Dallas prezentuje się następująco:

18:00 | Evil Geniuses vs. Complexity Gaming – BO3

18:00 | Team Liquid vs. Grayhound – BO3

21:30 | FaZe Clan vs. ENCE – BO3

21:30 | FURIA vs. MOUZ – BO3

01:00 | OG Esports vs. 9z- BO3

01:00 | Cloud9 vs. Astralis – BO3