Respawn.pl

dycha w play-offach IEM Dallas! FURIA wraca do domu

Autor: Krzysztof Sarna

Druga seria spotkań w ramach IEM Dallas jest już za nami. Szczególnie po niej cieszyć się powinni fani z Polski. Paweł “dycha” Dycha i jego koledzy z ENCE awansowali do finału górnej drabinki. Trzeba przyznać, że było to koncertowe spotkanie w wykonaniu fińskiej organizacji, która mierzyła się przecież z wyżej notowanym FaZe Clanem. Równocześnie do domu pojechała FURIA.

dycha pewny fazy play-off

Jeszcze przed rozpoczęciem zawodów można było mieć powody do obaw, bo przecież FaZe Clan nie jest ekipą z pierwszej łapanki. Trzecia pozycja w światowym rankingu HLTV mówi sama za siebie. W ostatnim okresie widać jednak gorsze chwile amerykańskiej organizacji, co wykorzystało dziś ENCE.

Triumf ENCE nad FaZe Clanem zapewnił “Ośmiornicom” awans do fazy play-off. Co prawda przed jedenastą ekipą globu jeszcze finał górnej drabinki, ale nawet w przypadku przegranej zespół ten zagra w ćwierćfinale. Gdyby jednak była to wygrana, wówczas formacja rozpocznie etap pucharowy od półfinału. ENCE pokonało FaZe na Anubisie do siedmiu! O wiele więcej walki było na Overpassie, na którym podopieczni Eetu “sAwa” Sahy prowadzili już 11:4, by tylko punktować raz na jakiś czas i wygrywać jedynie 14:13. W tym jakże decydującym momencie nie pozwolili jednak dojść do głosu Finnowi “karriganowi” Andersenowi i reszcie załogi, dzięki czemu spotkanie się zakończyło. Tym samym FaZe Clan spadł do dolnej drabinki grupy B, gdzie w półfinale zmierzy się z Teamem Liquid.

CZYTAJ TAKŻE: Roll up, czyli świetna alternatywa dla green screena – Drukarnia Wojewoda

MOUZ zachowało życie i awansowało do finału dolnej drabinki dzięki wygranej z FURIĄ. “Myszy” nie miały większych trudności w tym spotkaniu i nie musiały się również specjalnie wysilać. Organizacja z Niemiec wygrała Inferno wynikiem 16:10, by na Vertigo zdeklasować już przeciwnika i mylić się tylko czterokrotnie. David “frozen” Čerňanský i jego koledzy zagrają jutro przeciwko wygranemu meczu OG Esports kontra 9z.

Wyniki drugiej serii spotkań IEM Dallas prezentują się następująco:

FaZe Clan 0:2 ENCE – Anbuis 7:16, Overpass 13:16

FURIA 0:2 MOUZ – Inferno 10:16, Vertigo 4:16