Respawn.pl

dycha wreszcie z pucharem! ENCE wygrywa IEM Dallas

Autor: Krzysztof Sarna

Paweł “dycha” Dycha! Polak w końcu wzniósł trofeum w górę po paśmie przegranych finałów. ENCE okazało się najlepszą formacją na Intel Extreme Masters Dallas. Sam finał przeciwko MOUZ również został zagrany koncertowo, co szczególnie podkreśliło wyższość organizacji z Finlandii.

dycha w końcu z trofeum!

Długo przyszło nam czekać na ten moment, ale w końcu się ziścił. ENCE przeszło naprawdę długą drogę, bowiem tych finałów, a także półfinałów było niemało. Najważniejsze jest jednak postawienie kropki nad “i”, która nastała wraz z niedzielnym wieczorem. 

CZYTAJ TAKŻE: Putin chce organizacji zawodów esportowych. Zabraknie CS:GO, bo…

Wielki finał rozpoczął się od Mirage’a, na którym chęć gry wyraziły “Myszy”. Ich gra po stronie terrorystów niekoniecznie to jednak potwierdziła. Podopieczni Dennisa “sycrone’a” Nielsena triumfowali tylko w czterech odsłonach i tym samym przed przerwą tracili do rywali aż siedem oczek. Dobrze po chwili wyglądało jednak zanotowanie na koncie czterech punktów z rzędu i tym samym zmniejszenie strat do trzech (8:11). Na tym finalnie na dobrą sprawę zakończyły się podboje organizacji z Niemiec, która finalnie przegrała “polską” mapę do dziewięciu. 

Nuke to już z kolei arena podyktowana przez Dychę i jego kompanów. Z początku przyszło im atakować i przegrywali 0:4, ale już po pierwszej części wysunęli się na prowadzenie 9:6. Kiedy z kolei MOUZ grało po teoretycznie trudniejszej stronie na Nuke’u, udało się wygrać cztery pierwsze odłsony i wygrywać minimalnie, ale jednak wygrywać 10:9. To było na tyle, jeśli chodzi o ofensywne ruchy, a to za sprawą siedmiu punktów z rzędu ENCE.

MOUZ 0:2 ENCE – Mirage 9:16, Nuke 10:16

ENCE wygrywając IEM Dallas zainkasowało czek na sto tysięcy dolarów. To nadal nie koniec, ponieważ organizacja z Finlandii zyskała ponadto awans na IEM Cologne w lipcu.

Klasyfikacja końcowa IEM Dallas prezentuje się następująco:

  • 1. ENCE – $100 000
  • 2. MOUZ – $42 000
  • 3-4. FaZe Clan, Heroic – $20 000
  • 5-6. G2 Esports, Astralis – $10 000
  • 7-8. Cloud9, OG Esports – $6000
  • 9-12. Complexity Gaming, Team Liquid, 9z, FURIA – $5000
  • 13-16. Grayhound, Evil Geniuses, fnatic, Nouns – $4000