Respawn.pl

dycha zaczyna BLAST-a od porażki

Autor: Krzysztof Sarna
dycha

Taśma w górę, poszli! Wystartowały rozgrywki BLAST Premier World Final. Dobiegły końca pierwsze dwa starcia grupy A. W niej Paweł “dycha” Dycha i jego koledzy z ENCE odnieśli porażkę, nie znajdując zarazem sposobu na Cloud9. Z kolei Drugie ze spotkań tego zbioru również rozstrzygnęło się w dwóch mapach.

Znajdujemy się w trakcie ostatniego wielkiego turnieju w 2023 roku. Najlepsze osiem ekip cyklu BLAST-a zawitało do Abu Zabi, by walczyć o nagrody z łącznej puli miliona dolarów. Z pewnością dobrego startu nie zaliczyli dycha i jego koledzy, którzy rozpoczęli ten turniej od porażki. Tym samym nie mogą sobie pozwolić na kolejne potknięcia, wszak każda kolejna przegrana wiązać się będzie z odpadnięciem z turnieju. 

dycha zaczyna od porażki

Batalia pomiędzy Cloud9 a ENCE rozpoczęła się od Ancienta, który był wyborem organizacji z Finlandii. “Ośmiornice” rozpoczęły zawody od gry po stronie atakującej, ale w pierwszej części nie miały zdecydowanie czego szukać, przegrywając ją zarazem 1:11. Po przerwie ENCE dało sygnał, ale tylko chwilowy. Na wygranych trzech odsłonach z rzędu się zakończyło (4:13). O wyrównanej grze można powiedzieć w kontekście Overpassa, na którym pierwsza połowa nie przyniosła jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kto jest lepszy. ENCE wygrywało 7:5, a chwilę później 8:5, ale rosyjsko-kazachski kolektyw odwrócił losy mapy, wysuwając się na prowadzenie 10:9. Pluć sobie w brodę mogą “Ośmiorniczki”, które prowadziły 12:10, a przegrały finalnie w dogrywce 13:16. 

W drugiej konfrontacji Team Vitality pewnie pokonał Natus Vincere 2:0. Organizacja znad Sekwany rozpoczęła starcie od minimalnej gonitwy na Anubisie, przegrywając 1:4. W ostatecznym rozrachunku triumfowała jednak 13:8. Na Overpassie było jeszcze łatwiej, wszak Mathieu “ZywOo” Herbaut i spółka wygrali 13:6, tym samym wkraczając do górnego finału grupy A, w którym zagrają z Cloud9. 

Środowe wyniki spotkań grupy A BLAST Premier World Final prezentują się następująco:

Cloud9 2:0 ENCE – Ancient 13:4, Overpass 16:13

Team Vitality 2:0 Natus Vincere – Anubis 13:8, Overpass 13:6

Polską transmisję światowych finałów BLAST Premier realizuje zespół GX Studio (Fantasyexpo) i wraz partnerami – logitech G, LV Bet, WK Dzik, Hellcase oraz Grześki zapraszają na dużą dawkę emocji związanych z najlepszym Counter-Strike 2 na świecie. Transmisję w języku polskim można oglądać na kanale Twitch – Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Natomiast relacje i najnowsze wyniki z BLAST Premier World Final można znaleźć w naszej specjalnej zakładce.

Materiał powstał przy współpracy z WE’RE Fantasy!