Respawn.pl

Dzień wyjaśnień w grupie C na ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna

W niedzielę przyjdzie nam się pożegnać z rywalizacją w grupie C piętnastego sezonu ESL Pro League. To już ostatni dzień zmagań, w którym Movistar Riders nie ma sobie równych. Dziś Hiszpanie zagrają o pozostanie niepokonanymi, bo zwycięzcami grupy już przecież są. 

Jak zwykle w ostatnich dniach rywalizacji grupowej na ESL Pro League, wszystkie starcia rozgrywane są o jednej porze. Mowa tu dokładnie o godzinie 19:30. Tak więc, jak zwykle się powtórzymy: albo musicie wybrać najciekawsze spotkanie Waszym zdaniem bądź, jeśli macie podzielną uwagę, to oglądać dwa lub trzy jednocześnie.

W niedzielę w akcji ujrzymy Players oraz Team Liquid. To właśnie te drużyny zagrają o drugie miejsce w grupie C. Jednakże zarówno “Gracze” jak i Richard “shox” Papillon i jego koledzy mają już zapewniony udział w fazie play-off, a to za sprawą dziewięciu punktów. Na czwartej pozycji jest BIG, aczkolwiek organizacja z Niemiec posiada tylko trzy oczka, tak więc nie ma już matematycznych szans na etap pucharowy. Jeśli chodzi o poczynania zarówno zespołu z regionu CIS, jak i organizacji zza oceanu – to obie przegrały jedynie z Movistar Riders. Minimalnie skuteczni byli gracze Liquid, którzy do trzech zwycięstw potrzebowali sześciu map, bowiem każde wygrali 2:0. Natomiast Abay “HObbit” Khasenov i jego kompani siedmiu, ponieważ wczoraj z GODSENT wygrali dopiero na trzeciej lokacji. Bardzo trudnym zadaniem jest wytypowanie tej ekipy, która jest faworytem tego spotkania. Wydaje się, że ta kwestia jest jak najbardziej otwarta, a triumfatora powinniśmy poznać dopiero na mapie numer trzy. 

CZYTAJ TAKŻE: Twitch: Streamerka została strollowana skrótem “ALT+F4”! Stream się zakończył

Na serwerze pojawią się także reprezentanci BIG i GODSENT. Tych drużyn nie ujrzymy w dalszej części EPL-a, wszak zajmują one odpowiednio czwarte i piąte miejsce. Ponadto mają trzy punkty, a więc tracą do Player i Liquid aż sześć oczek. W tym przypadku nie ma już żadnych szans. Samo starcie premiowane będzie najzwyczajniej w świecie wyższą pozycją w tabeli, a więc czwartą. Obie drużyny wygrały tylko jeden mecz i w obu przypadkach pokonanym zespołem było Party Astronauts. Ostatnie starcie pomiędzy niemiecką i brazylijską formacją miało miejsce 3 grudnia ubiegłego roku w ramach Intel Extreme Masters Winter. Wówczas Epitacio “TACO” de Melo i spółka wygrali 2:1. 

Do tego wszystkiego dojdzie jeszcze do konfrontacji Dawida z Goliatem. Movistar Riders stoczy bój z Party Astronauts. Tak więc po jednej stronie serwera ujrzymy absolutnego lidera, który wygrał dotychczasowe wszystkie cztery spotkania, a po drugiej outsidera, który na cztery potyczki nie wygrał ani jednej. Dla Hiszpanów to starcie większego znaczenia raczej nie ma, poza tym, że najprawdopodobniej chcieliby zostać niepokonani i zakończyć rywalizację w grupie jako niezwyciężeni. Taka sztuka nie udała się żadnej drużynie zarówno w zbiorze A, jak i B. Mało kto wierzy w zwycięstwo amerykańsko-kanadyjskiego kolektywu, który w żadnym ze swoich spotkań nie zdołał wygrać nawet mapy. Doskonale jednak zdajemy sobie sprawę, że w tego typu pojedynkach lubi dochodzić do niespodzianek. Spoglądając w ostateczności na dyspozycję podopiecznych Galdera “bladE’a” Barceny i zwycięstwa z czterema ekipami, dzisiejszy triumf z PA powinien być czystą formalnością. 

Harmonogram niedzielnych spotkań grupy C piętnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

19:30 | Players vs. Team Liquid – BO3

19:30 | BIG vs. GODSENT – BO3

19:30 | Movistar Riders vs. Party Astronauts – BO3

Harmonogram niedzielnych spotkań grupy C piętnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

19:30 | Players vs. Team Liquid – BO3

19:30 | BIG vs. GODSENT – BO3

19:30 | Movistar Riders vs. Party Astronauts – BO3

Transmisję wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnym kanale Twitch ESL Polska. Przejdziecie na niego klikając ten odnośnik.

Więcej informacji na temat piętnastego sezonu ESL Pro League znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.