Respawn.pl

Ekipa Dychy w komplecie! gla1ve i kuben oficjalnie w ENCE

Autor: Marcin Kapusta

Lukas “gla1ve” Rossander i Jakub “kuben” Gurczyński przywdziali trykot ENCE, wypełniając wakaty na stanowiskach prowadzącego i głównego trenera! 

Wczoraj współpracę z fińską organizacją zakończyli Marco “Snappi” Pfeiffer i trener Eetu “sAw” Saha, którzy niebawem mają stać się częścią nowego superteamu Falcons. Na ich następców nie musieliśmy czekać zbyt długo, bo zaledwie dobę. Pałeczkę głównodowodzącego przejął czterokrotny triumfator turniejów rangi Major – Lukas “gla1ve” Rossander, natomiast fotel głównego szkoleniowca dywizji CS przypadł Jakubowi “kubenowi” Gurczyńskiemu. Tym samym jego nowym podopiecznym został Paweł “Dycha” Dycha.

Wielkie zmiany potrzebują wielkich nazwisk. Chciałbym gorąco powitać Jakuba i Lukasa. Mieliśmy na oku Jakuba już trzy lata temu, ale nasza współpraca wtedy nie wypaliła. Teraz nadszedł idealny czas, aby zobaczyć, co możemy razem zdziałać. Potrzebowaliśmy kogoś, kto wypełni buty Eetu, a Jakub był wolny, więc było to dla nas oczywiste. Zarówno Jakub, jak i Lukas są po tej samej stronie w kwestii gry i chcą razem pracować. Bardzo ważne jest dla nas, aby trener i IGL mieli dobre relacje. Jakub pokazał, że ma umiejętności, aby zbudować dobrą strukturę dla zespołu.” – powiedział menadżer generalny ENCE, Niklas “Willkey” Ojalainen. “Myślę, że to wyraźny znak, że robiliśmy właściwe rzeczy, gdy gracz kalibru Lukasa chce do nas dołączyć .Lukas jest bardzo zmotywowany, aby pokazać, że wciąż ma to coś” – dodał.

Czterokrotny mistrz świata na pokładzie ENCE

To dla mnie niesamowita okazja, że mogę być w zespole z tak wieloma świetnymi graczami. Jestem bardzo podekscytowany tym projektem, ponieważ jest to dla mnie zupełnie nowe środowisko, ale także dlatego, że mamy wiele rzeczy do zrobienia w Counter-Strike’u 2. Wiem, do czego zdolny jest ten zespół i cieszę się, że jestem teraz jego częścią” – stwierdził gla1ve.

gla1ve przez ostatnie siedem lat reprezentował Astralis. To on stworzył odpowiednie struktury i podwaliny pod zespół, który w późniejszych latach całkowicie zdominował scenę, stając się najbardziej utytułowanym w historii CS:GO. Jego łupem padło kilkanaście prestiżowych turniejów, w tym m.in. cztery Majory, siódmy sezon ESL Pro League, ELEAGUE Premier 2018 czy BLAST Pro Series Global Final 2019. Z duńską organizacją definitywnie rozstał się cztery dni temu, tj. 23 listopada.

kuben nowym trenerem Dychy

Nie czułem nic poza czystą radością, kiedy usłyszałem, że ENCE jest zainteresowane podpisaniem ze mną kontraktu. Rozmawiałem z ENCE trzy lata temu i byłem bliski zostania ich trenerem podczas pandemii COVID-19. Ostateczne wrażenie, jakie wtedy wywarłem, mogło być kluczem do zasilenia szeregów ENCE. Ciężko pracowałem w międzynarodowych drużynach przez ostatnie kilka lat, aby w końcu wrócić na najwyższy poziom. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc tym chłopakom odnieść sukces” – oświadczył polski weteran.

Kuben od 2020 roku odpowiadał za wyniki międzynarodowych kolektywów, takich jak Envy czy MAD Lions. Jego ostatnim epizodem była norweska organizacja Apeks, z którą przez chwilę wrócił na sam szczyt. To on zbudował skład, który w maju bieżącego roku sensacyjnie dotarł do półfinałów paryskiego Majora, a także zwyciężył 45. sezon ESL Challenger League Europe. To dzięki zasłudze kubena, kariera Justinasa “jL-a” Lekaviciusa błyskawicznie nabrała skrzydeł. Dziś przecież Litwin występuje pod banderą renomowanego Natus Vincere, gdzie współpracuje m.in. z Aleksim “Aleksimb” Virolainenem czy Wałerijem “b1tem” Wakhowskijem.

Aktualny skład ENCE wygląda następująco:

  • Poland Paweł “Dycha” Dycha
  • Spain Alvaro “SunPayus” Garcia
  • Montenegro Pavel “Maden” Bosković
  • Israel Guy “Nertz” Iluz
  • Denmark Lukas “gla1ve” Rossander
  • Poland Jakub “kuben” Gurczyński (trener)

gla1ve i kuben zadebiutują w nowych barwach już za dwa dni, tj. 29 listopada w ramach Elisa Masters Espoo 2023. Wówczas na inauguracje rozgrywek w grupie A reprezentanci ENCE podejmą HAVU, czyli najniżej klasyfikowaną drużynę pośród całej stawki.