Respawn.pl

ELEAGUE: Astralis wygrywa grupę C

Autor: Sergiusz Lelakowski

Zakończył się trzeci tydzień rozgrywek ELEAGUE, w którym Astralis zwyciężyło grupę C. Po zaciętym finale przeciwko Counter Logic Gaming Duńczycy zagwarantowali sobie udział w lipcowych play-offach turnieju.

„dev1ce” i spółka od początku byli faworytami grupy, co udowodnili w fazie round-robin, gdzie zajęli pierwsze miejsce z wynikiem 5:1. Jedyną mapą‚ na której nie udało im się triumfować, był Train przeciwko SK Gaming (6:16).

W grupie C mieliśmy też okazję oglądać amerykańsko-niemieckie NRG eSports i wyżej wspomniane Counter Logic Gaming. Drużyny te zdobyły odpowiednio 2 i 1 zwycięstwo, zajmując ostatnie miejsca w tabeli.

Czwartkowe półfinały nie obyły się bez zaskoczeń. W meczu SK Gaming kontra CLG faworytem byli Duńczycy, którzy osiągnęli dużo lepszy wynik w fazie round-robin. Nie udało im się jednak powtórzyć tego sukcesu i półfinał przegrali 1:2 (16:6 Train, 10:16 Cobblestone, 14:16 Overpass).

Wynik drugiego półfinału, wygranego przez Astralis przeciwko NRG eSports, nie powinien nikogo dziwić. Mimo że NRG nie udało się zdobyć żadnej mapy, mecz był dosyć wyrównany (16:13 Overpass, 19:16 Cache).

W finale grupy, którego zwycięstwo jest nagradzane bezpośrednim awansem do ćwierćfinałów, na przeciwko siebie stanęły Astralis i Counter Logic Gaming.

Counter Logic Gaming obecnie gra w osłabieniu. Drużyna po odejściu „FugLy’ego wciąż nie uzupełniła składu i w miejsce piątego gracza ekipę wspiera „pita, trener CLG. Nie przeszkodziło to jednak Amerykanom w wyrównanej walce w finale.

Pierwsza mapa, Mirage, wybrana przez CLG, zakończyła się ich szybką porażką. Pierwsza połowa wygrana przez Astralis po stronie antyterrorystów wynikiem 11:4 dawała tylko niewielkie szanse na wygranie Amerykanom, których nie udało się wykorzystać i mapa zakończyła się wynikiem 16:7.

Dust II, wybrany przez Astralis, okazał się być dużo bardziej wyrównaną mapą. Duńczycy wygrali pierwszą połowę 9:6 i ich przeciwnicy odwdzięczyli się dokładnie tym samym w drugiej, doprowadzając spotkanie do dogrywki. Tam udało im się zdobyć szybkie 4 rundy, wygrywając mapę 19:16.

„tarik” i spółka dzięki temu doprowadzili spotkanie do trzeciej mapy, którą był Overpass. Mimo wygrania przez nich pierwszej połowy 8:7, w drugiej zdobyli tylko trzy rundy, dając awans Astralis wynikiem 16:11.

Astralis – CLG 2:1 (ELEAGUE – Finał grupy C)

Mirage 16:7 (11:4, 5:3)
Dust II 16:19 (9:6, 6:9, 1:4)
Overpass 16:11 (7:8, 9:3)

CLG mimo porażki w finale, wciąż będą mieli okazję zakwalifikować się do play-offów turnieju w ramach dodatkowych kwalifikacji na początku lipca, gdzie na przeciwko siebie staną finaliści wszystkich grup i dodatkowe 2 drużyny z 3 miejsc.

W przyszłym tygodniu w grupie D zagrają Fnatic, FaZe, Dignitas i TSM. Start we wtorek, 14 czerwca o 18:00 na kanale ELEAGUE TV @ Twitch.