Respawn.pl

Strona główna » ELEAGUE – ćwierćfinały już dziś!

ELEAGUE – ćwierćfinały już dziś!

Autor: Sergiusz Lelakowski

Startuje faza pucharowa amerykańskiego turnieju ELEAGUE. Zespoły przez kilka tygodni walczyły o wejście do ćwierćfinałów, by dostać szansę na zgarnięcie części z puli, wynoszącej aż 1 400 000 $!

Osiem zespołów dotarło do głównej fazy ELEAGUE i to oni powalczą o wspomnianą pulę. Mowa tu o:

[flag dk]Astralis[/flag][flag de]mousesports[/flag][flag se]fnatic[/flag][flag fr]EnVyUs[/flag]
[flag pl]Virtus.pro[/flag][flag ua]Natus Vincere[/flag][flag us]Cloud9[/flag][flag se]NiP[/flag]


Virtus.pro
i mousesports do playoffów przedostały się z Drabinki Ostatniej Szansy i zagrają obok zespołów, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach. Głównym szczęśliwcem okazuje się być Cloud9 – zastąpią oni SK Gaming. Ci zostali zdyskwalifikowani z turnieju przez pewne zawirowania związane ze zmianą organizacji.

Dzisiaj rusza faza pucharowa ELEAGUE. Jako pierwsze zagrają ze sobą EnVyUs oraz Fnatic – z jednej strony drużyna borykająca się ostatnimi czasy z wieloma problemami, z drugiej upadający gigant, który chce udowodnić, że wciąż są w stanie wygrywać największe turnieje. Następnie zagra Na’vi z Cloud9. Ci drudzy uzyskali “życiowego farta” bo po odpadnięciu z fazy grupowej i tak zagrają w playoffach, a więc będą musieli udowodnić organizatorom i całemu światu, że wybór C9 był tym właściwym.

Dzień później, w piątek, 22 lipca, zagra Astralis vs. mousesports. Duńczycy na pewno zagrają standardową piątką, nie tylko z Dupreehem ale i z Kjaerbye’m na pokładzie.

Dla fanów Virtus.pro mam złą wiadomość. Będziemy musieli poczekać aż do soboty, do… 4 rano. Wtedy odbędzie się swoiste “El Classico” – Polacy zagrają z Ninjas in Pyjamas.

Podsumowując, 21 lipca drużyny rozpoczną grę w ćwierćfinałach ELEAGUE w takiej kolejności:

Czwartek, 21 lipca
20:00[flag fr]EnVyUs[/flag]vs.[flag se]fnatic[/flag]
23:00[flag ua]Natus Vincere[/flag]vs.[flag us]Cloud9[/flag]
Piątek i Sobota, 22 – 23 lipca
23:00[flag dk]Astralis[/flag]vs.[flag de]mousesports[/flag]
04:00[flag pl]Virtus.pro[/flag]vs.[flag se]NiP[/flag]

Transmisję wszystkich rozgrywek standardowo obejrzycie na oficjalnym kanale ELEAGUE.

Warto dodać, że Łukasz “PRAWUs” skomentuje finały ELEAGUE. Wraz z Dominikiem „Nero Intergate” Dąbrowskim polecą 28 lipca do Bukaresztu, do studia PGL i stamtąd będą relacjonować ostatnie spotkania dla Polsat Viasat Explore.