ELEAGUE Major 2018: Vega Squadron awansuje do kolejnego etapu!

Autor: Jakub Wąsala
Vega Squadron

Vega Squadron nie zawodzi swoich fanów! Rosjanie właśnie wywalczyli sobie awans do kolejnego etapu ELEAGUE Major 2018, a to wszystko dzięki zwycięstwu z Team Liquid po morderczej końcówce meczu.

Drugie dzisiejsze spotkanie w ramach ELEAGUE Major 2018 zostało rozegrane na mapie Mirage. W pistoletówce rozpoczynającej mecz pierwszy punkt wpadł na konto graczy Teamu Liquid, grających po stronie antyterrorystów. Ich rywale jednak szybko się zrewanżowali i wyszli na prowadzenie 1:3.

Dalszą wymianę rund przerwała długa przerwa techniczna spowodowana problemem u jednego z graczy Vega Squadron. Problem był na tyle poważny, że konieczna była podmiana komputera. Mogłoby się wydawać, że w grze Rosjanie będą wyprowadzeni z równowagi – ale wydarzyło się wręcz przeciwnie, udało im się wygrać ostatnie 5 rund w pierwszej połowie i prowadzić 6:9 przed zmianą stron.

W drugiej połówce Team Liquid wziął się za odrabianie strat, a gdy wynik był już wyrównany, oba zespoły szły łeb w łeb. W decydującym momencie szczęście sprzyjało podopiecznym Vega Squadron, którzy wygrali z wynikiem 14:16. To oznacza, że już na pewno zagrają w kolejnym etapie ELEAGUE Major 2018.

Team Liquid 14:16 Vega Squadron (Mirage)

W następnym meczu FaZe Clan podejmować będzie Natus Vincere. Szczegółowe informacje, wyniki, a także harmonogram ELEAGUE Major Boston 2018 znajdziecie w naszej sekcji ELEAGUE Major by STS.