Respawn.pl

ELEAGUE S1: zapowiedź najbardziej ekskluzywnego turnieju w historii CS:GO!

Autor: Sergiusz Lelakowski

Jutro wystartują pierwsze mecze ELEAGUE Season 1. 24 topowe drużyny z całego świata, największa w historii pula nagród 1,2 mln dolarów i transmisja w amerykańskiej telewizji TBS.

W ELEAGUE Season 1 łącznie 24 drużyny powalczą o pulę nagród 1,2 mln dolarów. Jest to liga bardzo nietypowa, ponieważ wszystkie mecze będą rozgrywane offline w ELEAGUE Studio w Atlancie (Georgia, USA).

Rozgrywki zostały podzielone na 6 grup, 6 tygodni. Co tydzień, od wtorku do piątku, będziemy oglądali zmagania innej grupy. Na wtorki i środy przewidziane są mecze w systemie round-robin (każdy z każdym). Bez względu na wyniki tych meczy wszystkie drużyny będą grały w grupowych play-offach z półfinałami w czwartki i finałem grupy w piątkową noc.

Koniec fazy grupowej zaplanowany jest na 1 lipca. Zwycięzca każdej grupy automatycznie kwalifikuje się do ogólnych play-offów turnieju, a 6 drużyn z drugich miejsc i 2 dodatkowe (prawdopodobnie wybrane na podstawie punktów w grupie) zagrają w kwalifikacjach ostatniej szansy w dniach 12-15 lipca.

W dniach 21-22 lipca zostaną rozegrane ćwierćfinały. W ostatni weekend lipca, 29-30 odbędą się półfinały i wielki finał – ELEAGUE Global Championship.

Wśród 24 zaproszonych drużyn nie zabrakło żadnej topowej ekipy:

[flag us]Cloud9[/flag] [flag au]Renegades[/flag] [flag dk]Astralis[/flag]
[flag de]Mousesports[/flag] [flag br]Luminosity Gaming[/flag] [flag us]CompLexity Gaming[/flag]
[flag dk]SK Gaming[/flag] [flag ca]OpTic Gaming[/flag] [flag fr]EnVyUs[/flag]
[flag us]Echo Fox[/flag] [flag se]Fnatic[/flag] [flag eu]FaZe Clan[/flag]
[flag us]Team SoloMid[/flag] [flag ua]Natus Vincere[/flag] [flag fr]G2 Esports[/flag]
[flag ua]FlipSid3 Gaming[/flag] [flag ru]Gambit Gaming[/flag] [flag cn]TyLoo[/flag]
[flag se]Ninjas in Pyjamas[/flag] [flag dk]Team Dignitas[/flag] [flag pl]Virtus.pro[/flag]
[flag us]NRG eSports[/flag] [flag us]Team Liquid[/flag] [flag us]Counter Logic Gaming[/flag]

Jak na razie nie są znane wszystkie grupy na ELEAGUE. Wiadomo, że w startujących jutro o 18:00 rozgrywkach grupy A zmierzą się Luminosity Gaming, Cloud9, Team Liquid i Renegades.

Mecze grupowe będą transmitowane poprzez kanał ELEAGUE TV na Twitchu, a ich finały i faza play-off turnieju we wyżej wspomnianej telewizji TBS. Całości będzie towarzyszyć poniższa ekipa dobrze znanych komentatorów:

  • Anders Blume
  • Auguste “Semmler” Massonnat
  • Daniel “ddk” Kapadia
  • James Bardolph

Oraz analityków:

  • Duncan “Thorin” Shields
  • Dustin “dusT” Mouret
  • Jason “moses” O’Toole
  • Mohammed “m0e” Assad
  • Richard Lewis (host)

A na marginesie… wygląda na to, że od strony organizacyjnej turniej też stoi na najwyższym poziomie, o czym świadczy tweet gracza USTILO z Renegades:

[ELEAGUE póki co zapowiada się bardzo dobrze. Lot pierwszą klasą do Atlanty, odbiór z lotniska limuzyną i ładny pokój hotelowy]