Respawn.pl

ENCE ogłosiło projekt akademii

Autor: Krzysztof Sarna

Na przestrzeni ostatniego roku można dostrzec spory rozwój akademii na scenie CS:GO. To bardzo dobry znak, wszak nieustannie powtarzamy, że to młodzi są przyszłością. Nie inaczej jest także w grach. Swój udział w rywalizacji młodzików zapowiedziało ENCE, które w niedalekiej przyszłości ma powołać do życia akademię. 

Bezsprzecznie takie inicjatywy, jak WePlay Academy League mają wielki wpływ na to, by do życia powoływać akademie. Warto z tego miejsca przypomnieć, że dwa pierwsze sezony tego turnieju liczyły osiem ekip. Natomiast w trzecim rywalizację zaczynało już dziesięć ekip. Dowodzi to, że akademie są bardzo potrzebne, a ENCE również widzi taką potrzebę. 

W zeszłym roku, w którym udało nam się odbudować zespół CS:GO, szybko zdaliśmy sobie sprawę, że nie mamy możliwości zbudowania w pełni fińskiego składu, który zabrałby nas tam, gdzie potrzebowalibyśmy jako drużyna partnerska ESL Pro League. Budowa programu akademii była już od dawna w naszej wizji, mając nadzieję, że pewnego dnia talenty zasilą główny skład. Po udanym okresie przejściowym w 2021 roku i budowie międzynarodowego zestawienia jesteśmy gotowi do rozpoczęcia budowy programu akademii na bazie naszej istniejącej infrastruktury – powiedział Niklas “Willkey” Ojalainen, dyrektor generalny ENCE.

To właśnie, a zarazem jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku ma ruszyć program akademii. Co prawda plan całego przedsięwzięcia dopiero się pojawił, tak trwają już poszukiwania i rekrutacja odpowiedniej osoby, która zajmie się prowadzeniem tego projektu przy pomocy istniejącej infrastruktury fińskiej organizacji. Główny nacisk ma zostać położony na graczy z Finlandii, aczkolwiek organizacja zapowiedziała, że w przyszłości będzie otwarta również na talenty z innych krajów Europy. Kolejne szczegóły mają zostać ujawnione w nadchodzącym czasie.