Respawn.pl

ENCE w półfinale BLAST Premier Fall Showdown

Autor: Krzysztof Sarna

Drugi ćwierćfinał BLAST Premier Fall Showdown dobiegł końca. ENCE w pewnym stylu rozprawiło się z Alliance i zarazem pokonało ten zespół. Paweł “dycha” Dycha i spółka zameldowali się w ćwierćfinale zmagań premiowanych awansem na jesienne finały cyklu. 

ENCE w półfinale BLAST Premier Fall Showdown

Drugi ćwierćfinał BLAST Premier Fall Showdown rozpoczął się od mapy Ancient, która była predykcją Alliance. Udanie zmagania na tym planie rozpoczęły “Ośmiornice”, które w obronie wypracowały sobie trzy punktową przewagę (3:0, 4:1). Ekipa ze Szwecji długo nie zwlekała z odpowiedzią i nie chciała być dłużna, co oznajmiło się szybkim remisem 4:4. Simon “twist” Eliasson i jego koledzy na tym się nie zatrzymali i odnotowali świetny moment w swojej grze. To formacja ze Skandynawii prowadziła dwoma oczkami (7:5), ale nieco jej zabrakło, by cieszyć się prowadzeniem jeszcze przed zmianą stron. Fińska organizacja po przestoju wróciła do gry jeszcze w pierwszej części Ancienta. Dzięki wygranym trzem odsłonom z rzędu to Paweł “dycha” Dycha i spółka cieszyli się przed przerwą z jednopunktowego prowadzenia. Po chwili oddechu Alliance wzięło się do roboty i wyraźnie zaznaczyło swoją obecność, triumfując w czterech kolejnych rundach (11:8).  Chwilę trwało rozkręcenie się wicelidera światowego rankingu HLTV, ale w końcu do niego doszło. ENCE prezentowało składną ofensywę, co przełożyło się na wygranie mapy do trzynastu.

CZYTAJ TAKŻE: MaaiLinh królową streamerek Twitcha we wrześniu

Podopieczni Eetu “sAwa” Sahy nie bez powodu zdecydowali się przystąpić do gry na Vertigo. ENCE udowodniło to zresztą samym wynikiem. Od gry po stronie terrorystów rozpoczęli konfrontację gracze fińskiej organizacji. Wygrywali 2:0, ale szybko doszło do break pointu ze strony Szwedów (2:1). Choć mogło się wydawać, że dojdzie do wymiany ciosów, to tak się nie stało. “Ośmiorniczki” wygrywały 11:4 i były już niezmiernie blisko półfinału. Po przerwie formacja ze Skandynawii wygrała rundę pistoletową, ale Guy “NertZ” Iluz i jego koledzy od razu rozpracowali zamiary przeciwnika i wygrali arenę do sześciu, a całe zawody wynikiem 2:0.  ENCE w półfinale zagra z BIG. Spotkanie zostało zaplanowane na piątek, godzinę 15:00.

ENCE enc 20 Alliance Alliance
Ancient 16:13, Vertigo 16:10

Na olbrzymie wyrazy uznania zasługuje wywołany już do tablicy NertZ. Izraelczyk wypracował sobie w całym spotkaniu rating 1.64. Jego stosunek zabójstw do śmierci to 55-27. Średnio na rundę 24-latek zadawał 99.6 obrażeń.

Partnerami polskiej transmisji z BLAST Premier Fall Showdown są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Hellcase oraz Grześki. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata, w tym 9INE! Transmisję w języku polskim będzie można oglądać w serwisie Twitch na kanale Piotra “Izak” Skowyrskiego, a przygotuje ją zespół GX_Studio. Wraz z nim ekipę komentatorską stworzą Piotr “Duman” Dumanowski, Łukasz “Hermes” Pożyczek, Olaf “Szeregowy” Ostrowski oraz Kuba “Kubik” Kubiak.

Materiał powstał przy współpracy z WE’RE Fantasy!