Respawn.pl

MaaiLinh królową streamerek Twitcha we wrześniu

Autor: Krzysztof Sarna

Wrzesień dobiegł końca, tak więc warto przytoczyć, jak radzili sobie poszczególni streamerzy na polskim Twitchu. Jeśli chodzi o ranking płci pięknej, to liderką okazała się Mai “MaaiLinh” Linh, która zakończyła dziewiąty miesiąc roku na czele. Ranking streamerów przytaczamy w oparciu o zestawienie STREAMERZY.PL.

MaaiLinh najlepsza we wrześniu wśród pań

Linh okazała się streamerką z największą liczbą obejrzanych godzin we wrześniu. Łącznie ma ich 186 237. Drugie miejsce zajmuje Katarzyna “Kasix” Paciorek, która nieco zaskakująco drugi miesiąc ogląda inną twórczynię na pierwszej pozycji. Kasix zdążyła przyzwyczaić do tego, że miesiąc w miesiąc przodowała w całym zestawieniu. Na najniższym stopniu podium plasuje się Angelika “Angela35” Adamczuk, która ma 137 216 obejrzanych godzin. Największą liczbę widzów w szczytowym momencie miała z kolei Karolina “Nieuczesana” Brodnicka – 3309. 

Ranking TOP10 streamerek z września prezentuje się następująco:

streamerzy

fot. STREAMERZY.PL

W ogólnym zestawieniu natomiast królował Dawid “Taku” Czajkowski. Jako jedyny na polskim Twitchu przebił barierę dziewięciuset tysięcy obejrzanych godzin. Dokładnie miał ich 909 073. Na drugi miejscu widnieje Jakub “Merghani” Rokicki z dorobkiem 810 714. Trzecia lokata to Kamil “Ewron” Lachowski, którego wynik to 747 385. Pod względem średniej liczby widzów najlepszy był Michał “Young Multi” Rychlik, którego zazwyczaj oglądało 10 296 osób. Natomiast w szczytowym momencie najwięcej widzów znajdowało się na transmisji u Damiana “PLKD” Kornienko – 25 221.

Ranking TOP10 streamerów z września prezentuje się następująco:

ogl

fot. STREAMERZY.PL

Nie zapominamy także o dwóch wiodących tytułach. Jeśli chodzi o League of Legends to najlepszy był Artur “Rybson” Gębicz, który zostawił w tyle resztę stawki. Był oglądany w sumie przez 705 393 godziny. Wicemistrzem września okazał się Maksymilian “Vysotzky” Wysocki (432 417 obejrzanych godzin), a na trzeciej lokacie jest Remigiusz “Overpow” Pusch (160 094 obejrzane godziny). Tak więc jasno widać, jak spora różnica dzieli samą czołówkę. Zazwyczaj największą publikę gromadził Marcin “Xayoo” Majkut, a mówimy tu o 8026 osobach. W szczytowym momencie najwięcej osób przebywało o Vysotzky’ego, bo 18 789 widzów. 

Ranking TOP10 streamerów z września pod względem League of Legends prezentuje się następująco:

l

fot. STREAMERZY.PL

W CS:GO najlepsze we wrześniu było ESL Polska i nie ma się zasadniczo czemu dziwić. Przez cały wrzesień odbywał się osiemnasty sezon ESL Pro League. W CS-owej Lidze Mistrzów bardzo dobrze radzili sobie Polacy, a całe rozgrywki zostały wygrane przez Kamila “siuhego” Szkaradka i spółkę z MOUZ. Tak więc nic dziwnego, że fani znad Wisły chcieli podziwiać polskich zawodników na najwyższym szczeblu. ESLPL odnotowało 195 443 obejrzanych godzin. Na drugim miejscu jest Piotr “Izak” Skowyrski, którego wynik to 120 579 obejrzanych godzin. Podium zamyka Mateusz “PAGO” Pągowski z dorobkiem 52 386 obejrzanych godzin. Średnia liczba widzów największa była u Merghaniego – 10 715, a największa u Izaka – 11 995. 

Ranking TOP10 streamerów z września pod względem CS:GO prezentuje się następująco:

c

fot. STREAMERZY.PL

CZYTAJ TAKŻE: MOUZ w TOP5 rankingu HLTV! 9INE bliżej wylotu z TOP30