Respawn.pl

MOUZ w TOP5 rankingu HLTV! 9INE bliżej wylotu z TOP30

Autor: Krzysztof Sarna
CSowa Liga Mistrzów

Witamy Państwa bardzo serdecznie w pierwszej październikowej aktualizacji światowego rankingu HLTV! Pierwsze notowanie tego miesiąca okazało się łaskawe pod względem przetasowań. Tych jest naprawdę wiele. MOUZ zawitało do grona najlepszej piątki świata. Nie najlepiej jest w Polsce, gdzie 9INE jest już na wylocie z grona TOP30.

MOUZ w najlepszej piątce globu

Zmiany w pierwszej dziesiątce świata zaczynają się od MOUZ, które zawitało dokładnie na piąte miejsce. Jest to awans o sześć jednostek, wszak jeszcze przed tygodniem niemiecka organizacja plasowała się na jedenastej pozycji. Przypomnijmy, że Kamil “siuhy” Szkaradek i spółka wygrali osiemnasty sezon ESL Pro League. Natus Vincere przegrało w wielkim finale, ale awansowało na szóstą posadę. Na tych ruchach, ale także poprzez swoją słabszą dyspozycję w fazie play-off EPL-a straciły FaZe Clan i Astralis, które poszły w dół odpowiednio o jedną i trzy lokaty. Do najlepszej dziesiątki zawitał Szymon “kRaSnaL” Mrozek i jego kompani z Monte, którzy dotarli do półfinału CS-owej Ligi Mistrzów. Aktualnie oceniani są na dziewiątą siłę świata. Zaszczytne grono zamyka Cloud9, które odnotowało ujemne notowanie względem minionego poniedziałku. 

CZYTAJ TAKŻE: Wytchnienie dla Twojego laptopa – podkładka chłodząca Genesis Oxid 260

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. Team Vitality
 2. ENCE
 3. G2 Esports
 4. Heroic
 5. MOUZ (+6)
 6. Natus Vincere (+1)
 7. FaZe Clan (-1)
 8. Astralis (-3)
 9. Monte (+4)
 10. Cloud9 (-2)

CZYTAJ TAKŻE: Snax oficjalnie w GamerLegion! Niesamowite przywitanie Polaka

Nieciekawie prezentuje się sytuacja 9INE, które po raz kolejny spadło w rankingu HLTV. Tym razem Krzysztof “Goofy” Górski i jego kompani spadli o cztery miejsca i są już na 27. Do góry poszło natomiast ORKS oraz Singularity – odpowiednio siedem i siedemnaście miejsc. To właśnie Singularity może pochwalić się największym awansem spośród polskich ekip w pierwszym poniedziałku października. Następnie na 65. posadzie widnieje los kogutos, które zjechało o dziewięć lokat. Lepiej prezentuje się Anonymo Esports, czego potwierdzeniem jest skok o jedenaście miejsc, na 73. Ostatnia trójka najlepszej ósemki kraju to PGE Turów Zgorzelec, ThunderFlash oraz NAVI Javelins na pozycjach: 87, 92 oraz 173. 

Najlepsza ósemka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 27. 9INE (-4)
 • 58. ORKS (+7)
 • 64. Singularity (+17)
 • 65. los kogutos (-9)
 • 73. Anonymo Esports (+11)
 • 87. PGE Turów Zgorzelec (+1)
 • 92. ThunderFlash (-5)
 • 173. NAVI Javelins (+4)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 9 października.