Respawn.pl

ENCE wypada z TOP20 rankingu HLTV!

Autor: Krzysztof Sarna
ence

Dziewiętnasta odsłona ESL Pro League, zatem czas na pierwszą aktualizację światowego rankingu HLTV po zakończonym turnieju. Relatywnie wiele zmieniło się w gronie dziesięciu najlepszych zespołów świata. Niemniej jednak sporo dzieje się także na polskiej scenie, gdzie najlepszy zespół, ENCE wypadł z grona najlepszych dwudziestu formacji globu.

Zdecydowany spadek ENCE

Nic dziwnego, że w gronie dziesięciu najlepszych zespołów świata aż roi się od zmian. Zakończyła się wszak dziewiętnasta odsłona ESL Pro League, w której udział brała przecież istna śmietanka światowego Counter-Strike’a. MOUZ, które pokonało w wielkim finale Team Vitality awansowało na pozycję wicelidera tracąc do FaZe zaledwie 35 oczek. Również i “pszczoły” dzięki kapitalnemu występowi w turnieju rozgrywanym na Malcie poszły wzwyż, awansując aż o trzy miejsca, na trzecie. Natus Vincere natomiast spadło na 4. posadę. Tak samo jest w przypadku Teamu Spirit. Lekko umocniło się Astralis, podczas gdy do TOP10 zawitało Complexity Gaming. Na wylocie natomiast jest Eternal Fire, podczas gdy HEROIC pożegnało się z tym elitarnym gronem, spadając na pozycję numer trzynaście.

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. FaZe Clan
 2. MOUZ (+1)
 3. Team Vitality (+3)
 4. Natus Vincere (-2)
 5. G2 Esports
 6. Team Spirit (-2)
 7. Astralis (+1)
 8. Complexity Gaming (+3)
 9. Virtus.pro
 10. Eternal Fire (-3)

CZYTAJ TAKŻE: Trwają zaawansowane prace nad Cache! Niebawem zawita do CS-a 2?

Bardzo nieciekawie kreuje się sytuacja na polskiej scenie, na której spośród dziewięciu najlepszych drużyn aż sześć zaliczyło ujemne notowanie względem minionego poniedziałku. W najlepsze martwić może mizerna dyspozycja ENCE, która przełożyła się na spadek aż o osiem miejsc i w konsekwencji wypadnięcie z grona TOP20. Krzysztof “Goofy” Górski i jego koledzy zajmują aktualnie 22. miejsce. Rebels zajmuje pozycję wyższą w porównaniu do ubiegłego tygodnia.  Spory spadek zaliczyła Permitta, opuszczając tym samym grono TOP70, w TOP80 z kolei umocniło się Enterprise. Największym spadkowiczem drugiego majowego notowania światowego rankingu HLTV okazał się brazylijski luz, zlatując w sumie o dwanaście lokat. Illuminar Gaming, PGE Turów Zgorzelec oraz NAVI Javelins spadły kolejno o: 9, 1 i 8 miejsc. Pozytywnym akcentem tejże aktualizacji okazały się panie z Permitty W, które poszły wzwyż o pięć posad i tym samym zawitały do TOP190.

Najlepsza dziewiątka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 22. ENCE (-8)
 • 43. Rebels (+1)
 • 75. Permitta (-9)
 • 77. Enterprise (+3)
 • 82. brazylijski luz (-12)
 • 111. Illuminar Gaming (-9)
 • 142. PGE Turów Zgorzelec (-1)
 • 170. NAVI Javelins (-8)
 • 189. Permitta W (+5)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 20 maja.