Respawn.pl

EnVyUs i Dignitas w finale GameShow GEC 2016

Autor: Sergiusz Lelakowski

GameShow Global eSports Cup rozpoczęło się trzy dni temu, a w turnieju wzięło udział 8 zespołów z Europy oraz Ameryki Północnej. Dziś o godzinie 16.00 rozpocznie się ostateczne starcie pomiędzy Team EnVyUs oraz Team Dignitas.

Francuzi od samego początku byli faworytami do wygrania całego eventu, lecz już w fazie grupowej napotkali pierwsze problemy. W swoim drugim meczu ulegli Duńczykom z Team Dignitas i o przejście do fazy playoff musieli walczyć z amerykańskim Counter Logic Gaming. Nathan “NBK” Schmitt i jego koledzy spotkali się w ćwierćfinale z drużyną Cloud9, której nie dali większych szans i szybko zdobyli dwie mapy, które były potrzebne do wygrania spotkania. Półfinałowy mecz nie był aż tak łatwy, gdyż czołowa francuska drużyna musiała stawić czoło najlepszej duńskiej ekipie – Astralis. Ostatecznie EnVyUs oddało tylko jedną mapę i bez większego stresu awansowało do wielkiego finału.

Team Dignitas już raz pokonało Francuzów, w tym turnieju, ale czy uda im się powtórzyć ten wyczyn? Duńczycy od kilku tygodni prezentują bardzo wysoką formę, więc możemy się spodziewać, że ostatni mecz przyniesie nam wiele rozmaitych emocji.

Wielki finał będzie rozegrany w systemie best-of-five, czyli do 3 wygranych map przez jedną drużynę. Jeśli masz swojego faworyta, to nie czekaj i zdobywaj nagrody na 8esport.com

8esport