Respawn.pl

ESL Pro League: Complexity i Heroic z drugim zwycięstwem

Autor: Krzysztof Sarna

Rozgrywki trzynastego sezonu ESL Pro League trwają w najlepsze, a za nami już ich kolejny dzień. Drugie zwycięstwo na swoje konto dopisało Complexity oraz Heroic. 

Wtorkowe zmagania grupy A trzynastego sezonu ESL Pro League rozpoczęliśmy od wygranej FunPlus Phoenix z Renegades. FPX w dość spokojny sposób poradziło z “Kowbojami”. Martin “STYKO” Styk i spółka do zwycięstwa przybliżyli się po tym, jak wygrali Nuke’a. Pierwsza połówka rozgrywana była przez nich w ataku, jednak wpadła na ich konto rezultatem 8:7. Po wznowieniu jeszcze tak łatwo nie było, wszak drużyna z Australii triumfowała w pojedynczych rundach. W ostateczności zdobyła ich jedenaście. Po tym zawody przeniosły się na Dusta, a na nim 48. drużyna świata nie prezentowała wiele w ataku, bowiem zdobyła zaledwie pięć rund, co mogło dziwić. Po zmianie stron Renegades zdobyło cztery punkty z rzędu i traciło zaledwie jeden punkt (9:10). Jak się później okazało, były to ostatnie zdobyte oczka, ponieważ FPX zainkasowało ich sześć z rzędu i jednocześnie wygrało cały mecz. 

Po raz drugi wygrali już reprezentanci Complexity, którzy dzisiaj rozprawili się z OG. Trzeba jednak przyznać, że Inferno wybrane przez Mateusza “mantuu” Wilczewskiego i kompanów nie było łatwe, wszak ci prowadzili 15:11. Jednak zaciętość i konsekwencja reprezentantów gwiazdy sprawiła, że ci doprowadzili do dogrywki i wygrali w niej 19:16! Mirage był nieco łatwiejszy dla amerykańskiej organizacji, która zwyciężyła go do dziesięciu. 

W trzecim starciu spotkał nas identyczny scenariusz jak wczoraj. Dopiero w ostatnim meczu mogliśmy obserwować pełną serię, a zapewnili nam to gracze BIG i Heroic. Początek tego meczu miał miejsce na Nuke’u, który zresztą pokazał nam, że ta drużyna, która grała po stronie terrorystów, po prostu punktowała. Najpierw Heroic wygrywało 13:2, by w pewnym momencie wygrywał 15:12. Jednak udało się dowieźć tę mapę, mimo że łatwo nie było. Na Mirage’u BIG szybko wzięło sprawy w swoje ręce, ponieważ wygrało tę lokację, przegrywając w międzyczasie tylko siedem odsłon. Duńczycy zdołali się obudzić na Vertigo i po prostu je wygrali. Na swoim koncie w grupie A mają już dwa zwycięstwa. 

Wyniki drugiego dnia grupy A 13. sezonu ESL Pro League prezentują się następująco:

FunPlus Phoenix 2:0 Renegades – Nuke 16:11, Dust2 16:9

Complexity 2:0 OG – Inferno 19:16, Mirage 16:10

BIG 1:2 Heroic – Nuke 12:16, Mirage 16:7, Vertigo 10:16