Respawn.pl

ESPORTOWE SZTOSY BY GO+BET – Hania “Hanka” Pudlis nominowana do nagrody SZTOSOWA ZAWODNICZKA 2023

Autor: Marcin Kapusta
Hanka, ESPORTOWE SZTOSY

Hania “Hanka” Pudlis – członkini najlepszej żeńskiej drużyny Counter-Strike’a znad Wisły. W 2023 roku trzykrotna wicemistrzyni turniejów z cyklu ESL Impact oraz triumfatorka Gamers Without Borders Female!

Hania “Hanka” Pudlis została nominowana w kategorii “Zawodniczka esportowa 2023 roku” plebiscytu Esportowe Sztosy by Go+Bet. Przedstawicielka żeńskiej sceny Counter-Strike’a w minionych dwunastu miesiącach trzykrotnie dotarła do finałów turniejów z cyklu ESL Impact. Zagłosuj już teraz na Hania “Hanka” Pudlis w plebiscycie ESPORTOWE SZTOSY by GO+BET i pozwól jej zwiększyć szanse na wygranie statuetki SZTOSOWEJ ZAWODNICZKI 2023 ROKU!

navHania “Hanka” Pudlis

Hanka

fot. ESL/@Michał Konkol

Osiągnięcia w 2023 roku

  • 2. miejsce – ESL Impact Katowice 2023
  • 1/2. miejsce – ESL Impact League S3 EU Division
  • 1. miejsce – Gamers Without Borders Female
  • 2. miejsce – 3. sezon ESL Impact League
  • 1/2. miejsce – ESL Impact League S4 EU Division
  • 2. miejsce – 4. sezon ESL Impact League

Zagraj z bonusem powitalnym od Go+Bet

Zawodniczki NAVI  Javelins rozpoczęły zmagania w sezonie 2023 z impetem, ponieważ wywalczyły wicemistrzostwo ESL Impact Katowice. W fazie grupowej poradziły sobie bez najmniejszego problemu, pokonując żeńskie dywizje Counter Logic Gaming i FURII Esports. Na etapie półfinału w jednostronny sposób wyrzuciły za burtę B4 Female, jednak w wielkim finale ich bieg po trofeum na deskach Międzynarodowego Centrum Kongresowego zatrzymała najlepsza żeńska formacja na scenie Counter-Strike’a, Nigma Galaxy. Jak indywidualnie poradziła sobie Hanka podczas tego wydarzenia? Fenomenalnie, ponieważ wypracowała rating na poziomie 1.16, a całościowy impact rating wyniósł aż 1.35. Tym samym uplasowała się w gronie najlepszej dziesiątki pod względem zanotowanych statystyk. Zmagania w ramach ESL Impact okazały się ogromnym sukcesem dla NAVI Javelins. Niemniej wicemistrzostwo w Katowicach nie nałożyło na drużynę swoistego parasolu ochronnego. Na początku marca niespodziewanie wdrożono zmiany kadrowe, w wyniku których angaż straciła Danuta “Danuu” Grajkowska. Jej następcą została była reprezentantka Entropiq Queens, Martyna “LETi” Owsiak.
NAVI JAvelins

fot. ESL

Debiut marzeń i seria triumfów

LETi zaliczyła wspaniały debiut w barwach ukraińskiej organizacji. W połowie kwietnia zawodniczki wiodły bowiem prym w trzecim sezonie europejskiej dywizji ESL Impact League. W zmaganiach zanotowały bilans 5-0, wygrywając na swojej drodze z G2 Oya, VP Angels, 9Pandas Female, Guild oraz Copenhagen Flames Female. Tym samym zapewniły sobie występ w finałach LAN-owych ligi. Zaledwie dwa tygodnie później ich łupem padł także turniej charytatywny Gamers Without Borders Female 2023. W wielkim finale okazały się od lepsze od NiP Impact, a wywalczony milion dolarów przekazały na rzecz International Medical Corps, czyli organizacji zajmującej się pomocą humanitarną. Na początku czerwca rozpoczęły batalie w ramach trzeciego sezonu ESL Impact League, który rozgrywany był w największym mieście Teksasu – Dallas. Fazę grupową przeszli błyskawicznie, poskramiając HSG i B4 Female. W półfinale zdominowali FlyQuest Red, natomiast w wielkim finale ponownie uznały wyższość Nigmy Galaxy. Jeżeli chodzi o statystyki, to Hanka poradziła sobie dobrze pod względem indywidualnym. Jej współczynnik zabójstw do śmierci (KD) wyniósł 1.21, natomiast rating rzędu 1.10. W lipcu zwyciężyły trzecią edycję ESL Impact Cash Cup Europe Summer, deklasując żeńską piątkę Ninjas in Pyjamas wynikami 16:2 i 16:4. Niespełna dwa miesiące później powtórzyły ten sukces, triumfując w kolejnym Cash Cupie.
Hanka

fot. ESL/@Michał Konkol

W październiku zawodniczki NAVI Javelins przeszły jak burza w czwartym sezonie europejskiej dywizji ESL Impact League. Nie miały sobie równych, zabezpieczając wszystkie pojedynki przeciwko Guild (16:4, 16:1), G2 Oya (16:14, 16:11), GamerLegion Prism (16:6, 16:9), 9Pandas Female (13:10, 13:7) oraz shini (13:3, 13:2). W rozgrywkach nie straciły nawet ani jednej mapy, co ukazywało ich dominację. Tym samym zapewniły sobie autostradę do czwartego sezonu ESL Impact League.

W CS-ie 2 po staremu

Czwarty sezon ESL Impact był pierwszym żeńskim turniejem rozgrywanym w nowej wersji gry. Niemniej przebiegł on całkowicie po staremu, bowiem w wielkim finale mogliśmy oglądać tę samą telenowelę z udziałem NAVI Javelins i Nigmą Galaxy. W Walencji trofeum w górę podniosły zawodniczki tej drugiej formacji, ponownie pokonując Polki. Tym razem finał całkowicie przebiegł pod dyktando Kseni “vilgi” Kluenkowej i spółki, ponieważ wypuścili z rąk w całej dwumapowej serii wyłącznie sześć rund, a Nuke’a zabezpieczyli wynikiem 13:0. Hanka w tym turnieju zanotowała rating 1.00, a impact rating na poziomie 1.11. Co czeka Polki w 2024 roku? Na razie znamy mało szczegółów i harmonogramów żeńskich turniejów. Niemniej pod koniec maja startuje piąta odsłona ESL Impact League, która podobnie jak trzeci sezon, rozegra się w Dallas. W przypadku NAVI Javelins kwestia awansu wydaje się być zwykłą formalnością. Artykuł powstał przy współpracy z marką Go+Bet, oficjalnym partnerem tytularnym plebiscytu ESPORTOWE SZTOSY.