Respawn.pl

ESPORTOWE SZTOSY BY GO+BET – Hania “Hanka” Pudlis nominowana do nagrody SZTOSOWA ZAWODNICZKA 2023

Autor: Marcin Kapusta
Hanka, ESPORTOWE SZTOSY

Hania “Hanka” Pudlis – członkini najlepszej żeńskiej drużyny Counter-Strike’a znad Wisły. W 2023 roku trzykrotna wicemistrzyni turniejów z cyklu ESL Impact oraz triumfatorka Gamers Without Borders Female!

Hania “Hanka” Pudlis została nominowana w kategorii “Zawodniczka esportowa 2023 roku” plebiscytu Esportowe Sztosy by Go+Bet. Przedstawicielka żeńskiej sceny Counter-Strike’a w minionych dwunastu miesiącach trzykrotnie dotarła do finałów turniejów z cyklu ESL Impact. Zagłosuj już teraz na Hania “Hanka” Pudlis w plebiscycie ESPORTOWE SZTOSY by GO+BET i pozwól jej zwiększyć szanse na wygranie statuetki SZTOSOWEJ ZAWODNICZKI 2023 ROKU!

navHania “Hanka” Pudlis

Hanka

fot. ESL/@Michał Konkol

Osiągnięcia w 2023 roku

  • 2. miejsce – ESL Impact Katowice 2023
  • 1/2. miejsce – ESL Impact League S3 EU Division
  • 1. miejsce – Gamers Without Borders Female
  • 2. miejsce – 3. sezon ESL Impact League
  • 1/2. miejsce – ESL Impact League S4 EU Division
  • 2. miejsce – 4. sezon ESL Impact League

Zagraj z bonusem powitalnym od Go+Bet

Zawodniczki NAVI  Javelins rozpoczęły zmagania w sezonie 2023 z impetem, ponieważ wywalczyły wicemistrzostwo ESL Impact Katowice. W fazie grupowej poradziły sobie bez najmniejszego problemu, pokonując żeńskie dywizje Counter Logic Gaming i FURII Esports. Na etapie półfinału w jednostronny sposób wyrzuciły za burtę B4 Female, jednak w wielkim finale ich bieg po trofeum na deskach Międzynarodowego Centrum Kongresowego zatrzymała najlepsza żeńska formacja na scenie Counter-Strike’a, Nigma Galaxy. Jak indywidualnie poradziła sobie Hanka podczas tego wydarzenia? Fenomenalnie, ponieważ wypracowała rating na poziomie 1.16, a całościowy impact rating wyniósł aż 1.35. Tym samym uplasowała się w gronie najlepszej dziesiątki pod względem zanotowanych statystyk.Zmagania w ramach ESL Impact okazały się ogromnym sukcesem dla NAVI Javelins. Niemniej wicemistrzostwo w Katowicach nie nałożyło na drużynę swoistego parasolu ochronnego. Na początku marca niespodziewanie wdrożono zmiany kadrowe, w wyniku których angaż straciła Danuta “Danuu” Grajkowska. Jej następcą została była reprezentantka Entropiq Queens, Martyna “LETi” Owsiak.
NAVI JAvelins

fot. ESL

Debiut marzeń i seria triumfów

LETi zaliczyła wspaniały debiut w barwach ukraińskiej organizacji. W połowie kwietnia zawodniczki wiodły bowiem prym w trzecim sezonie europejskiej dywizji ESL Impact League. W zmaganiach zanotowały bilans 5-0, wygrywając na swojej drodze z G2 Oya, VP Angels, 9Pandas Female, Guild oraz Copenhagen Flames Female. Tym samym zapewniły sobie występ w finałach LAN-owych ligi. Zaledwie dwa tygodnie później ich łupem padł także turniej charytatywny Gamers Without Borders Female 2023. W wielkim finale okazały się od lepsze od NiP Impact, a wywalczony milion dolarów przekazały na rzecz International Medical Corps, czyli organizacji zajmującej się pomocą humanitarną.Na początku czerwca rozpoczęły batalie w ramach trzeciego sezonu ESL Impact League, który rozgrywany był w największym mieście Teksasu – Dallas. Fazę grupową przeszli błyskawicznie, poskramiając HSG i B4 Female. W półfinale zdominowali FlyQuest Red, natomiast w wielkim finale ponownie uznały wyższość Nigmy Galaxy. Jeżeli chodzi o statystyki, to Hanka poradziła sobie dobrze pod względem indywidualnym. Jej współczynnik zabójstw do śmierci (KD) wyniósł 1.21, natomiast rating rzędu 1.10.W lipcu zwyciężyły trzecią edycję ESL Impact Cash Cup Europe Summer, deklasując żeńską piątkę Ninjas in Pyjamas wynikami 16:2 i 16:4. Niespełna dwa miesiące później powtórzyły ten sukces, triumfując w kolejnym Cash Cupie.
Hanka

fot. ESL/@Michał Konkol

W październiku zawodniczki NAVI Javelins przeszły jak burza w czwartym sezonie europejskiej dywizji ESL Impact League. Nie miały sobie równych, zabezpieczając wszystkie pojedynki przeciwko Guild (16:4, 16:1), G2 Oya (16:14, 16:11), GamerLegion Prism (16:6, 16:9), 9Pandas Female (13:10, 13:7) oraz shini (13:3, 13:2). W rozgrywkach nie straciły nawet ani jednej mapy, co ukazywało ich dominację. Tym samym zapewniły sobie autostradę do czwartego sezonu ESL Impact League.

W CS-ie 2 po staremu

Czwarty sezon ESL Impact był pierwszym żeńskim turniejem rozgrywanym w nowej wersji gry. Niemniej przebiegł on całkowicie po staremu, bowiem w wielkim finale mogliśmy oglądać tę samą telenowelę z udziałem NAVI Javelins i Nigmą Galaxy. W Walencji trofeum w górę podniosły zawodniczki tej drugiej formacji, ponownie pokonując Polki. Tym razem finał całkowicie przebiegł pod dyktando Kseni “vilgi” Kluenkowej i spółki, ponieważ wypuścili z rąk w całej dwumapowej serii wyłącznie sześć rund, a Nuke’a zabezpieczyli wynikiem 13:0. Hanka w tym turnieju zanotowała rating 1.00, a impact rating na poziomie 1.11.Co czeka Polki w 2024 roku? Na razie znamy mało szczegółów i harmonogramów żeńskich turniejów. Niemniej pod koniec maja startuje piąta odsłona ESL Impact League, która podobnie jak trzeci sezon, rozegra się w Dallas. W przypadku NAVI Javelins kwestia awansu wydaje się być zwykłą formalnością.Artykuł powstał przy współpracy z marką Go+Bet, oficjalnym partnerem tytularnym plebiscytu ESPORTOWE SZTOSY.