Respawn.pl

Nigma Galaxy mistrzem ESL Impact! Polki przegrały w finale

Autor: Krzysztof Sarna

Trzeci sezon ESL Impact dobiegł końca. Najlepszą drużyną okazała się Nigma Galaxy, która ponownie w wielkim finale pokonała NAVI Javelins. Polki po dwumapowej batalii musiały uznać wyższość formacji złożonej w głównej mierze z Rosjanek. 

Nigma Galaxy z piątym trofeum ESL Impact

Wielki finał trzeciego sezonu ESL Impact rozpoczął się od Inferno, które było wyborem Alexandry “twenty3” Timoniny i jej koleżanek. Wystartowały one od gry w ofensywie, szybko budując trzypunktową przewagę (3:0). Na odpowiedź Biało-Czerwonych nie musieliśmy długo czekać (3:3), ale ponownie i tym razem już bez większych przestojów formacja z regionu CIS budowała przewagę, kończąc pierwszą odsłonę rezultatem 10:5! Po przerwie nie było zasadniczo czego zbierać, ponieważ 175. ekipa świata zwiększyła prowadzenie aż do dziewięciu oczek (15:6) i wydawało się, że jest już po mapie. Ładny, ale finalnie nieskuteczny okazał się bieg NAVI Javelins, w którym siedem kolejnych odsłon padło łupem właśnie tej drużyny. W pojedynku na wagę kontaktu kropkę nad “i” postawiły rywalki i objęły prowadzenie w finale. Świetnie na tym planie zaprezentowała się Karolina “Liina” Kasprzyk, której rating wyniósł 1.42, a stosunek zabójstw do śmierci 26-22.

CZYTAJ TAKŻE:  Izak numerem jeden na Twitchu w maju!

Ancient tak zacięty już nie był. Mimo tego, że arena ta wybrana została przez zawodniczki ukraińskiej organizacji, to karty rozdawały Victoria “tory” Kazieva i jej koleżanki. Polki grały tylko na samym początku po stronie atakującej, ale i tak przegrały pierwszą część. Po zmianie stron Nigma dopięła swego, triumfując 16:6 i wygrywając jednocześnie cały finał i turniej. 

Nigma Galaxy 2:0 NAVI Javelins – Inferno 16:13, Ancient 16:6

Tym samym reprezentantki Nigmy Galaxy zgarnęły czek na 50 tysięcy dolarów, podczas gdy Polki na połowę tej kwoty. Z pewnością obie formacje w najnowszej aktualizacji światowego rankingu HLTV pójdą do góry. 

Klasyfikacja końcowa trzeciego sezonu ESL Impact prezentuje się następująco:

  • 1. Nigma Galaxy – $50 000
  • 2. NAVI Javelins – $25 000
  • 3-4. FlyQuest RED, B4 fe – $13 000
  • 5-6. Black Dragons fe, 9 Pandas Fearless – $7000
  • 7-8. HSG fe, Shimmer – $4000