Respawn.pl

ESPORTOWE SZTOSY BY GO+BET – Wiktoria “vicu” Janicka nominowana do nagrody SZTOSOWA ZAWODNICZKA 2023

Autor: Marcin Kapusta
VICU, ESPORTOWE SZTOSY

Członkini najlepszej żeńskiej formacji Counter-Strike’a znad Wisły, trzykrotna wicemistrzyni turniejów z cyklu ESL Impact oraz triumfatorka Gamers Without Borders Female 2023 – przed Państwem Wiktoria “vicu” Janicka!

Wiktoria “vicu” Janicka została nominowana w kategorii “Zawodniczka esportowa 2023 roku” plebiscytu Esportowe Sztosy. W minionych dwunastu miesiącach wraz z NAVI Javelins sięgnęła po tytuł mistrzowski charytatywnego Gamers Without Borders Female oraz trzykrotne srebro podczas rozgrywek spod szyldu ESL Impact.  Zagłosuj już teraz na Wiktoria “vicu” Janicka w plebiscycie ESPORTOWE SZTOSY by GO+BET i pozwól jej zwiększyć szanse na wygranie statuetki SZTOSOWEJ ZAWODNICZKI 2023 ROKU!

navWiktoria “vicu” Janicka

vicu

Osiągnięcia w 2023 roku

  • 2. miejsce – ESL Impact Katowice 2023
  • 1/2. miejsce – ESL Impact League S3 EU Division
  • 1. miejsce – Gamers Without Borders Female
  • 2. miejsce – 3. sezon ESL Impact League
  • 1/2. miejsce – ESL Impact League S4 EU Division
  • 2. miejsce – 4. sezon ESL Impact League

Zagraj z bonusem powitalnym od Go+Bet

vicu finalistą w Katowicach

Zawodniczki NAVI Javelins rozpoczęły 2023 rok z wysokiego C, ponieważ zdobyły srebrny medal podczas ESL Impact Katowice. W fazie grupowej pokazały swoją formę, zwyciężając starcia z Counter Logic Gaming Red i FURIĄ Female. Na etapie półfinału wyeliminowały B4 Female, natomiast w wielkim finale lepsze okazały się dominatorki żeńskiej sceny z Nigmy Galaxy. Jeżeli chodzi o formę indywidualną, to vicu na serwerze po prostu błyszczała. Zanotowała współczynnik K-D rzędu 1.32 oraz rating na poziomie 1.25, co uplasowało ją w pierwszej dziesiątce najskuteczniejszych uczestniczek tego wydarzenia.

Wydawało się, że drużyna po tym sukcesie rozpocznie przygotowania do kolejnych turniejów. I faktycznie rozpoczęły, ale już bez Danuty “Danuu” Grajkowskiej. Na początku marca organizacja posadziła ją na ławkę rezerwowych, a powstałą lukę załatała Martyna “LETi” Owsiak, związana w przeszłości z Entropiq Queens.

307148174 150577457442290 3226631572948324581 n

Fot. Instagram: natus_vincere_official

Z LETi na pokładzie, Polki w połowie kwietnia triumfowały w trzecim sezonie europejskiej dywizji ESL Impact League. W pokonanym polu pozostawiły G2 Oya, VP Angels, 9Pandas Female, Guild oraz Copenhagen Flames Female, a bezbłędny bilans 5-0 zapewnił im autostradę do LAn-owych finałów ligi. Kilkanaście dni później wiodły prym podczas turnieju charytatywnego Gamers Without Borders Female 2023. W wielkim finale rozgromiły NIP Impact, a zainkasowały milion dolarów przekazały na rzecz International Medial Corps, czyli międzynarodowej organizacji non-profit zajmującej się pomocą humanitarną.

Na początku czerwca zameldowały się na linii startu trzeciego sezonu ESL Impact League. Etap grupowy przeszły błyskawicznie, wygrywając pojedynki z HSG i B4 Female w jednostronny sposób. W półfinale zdeklasowały FlyQuest RED, natomiast wielki finał ponownie przebiegł po dyktando reprezentantek Nigmy Galaxy. Na deskach teksańskiego Kay Bailey Cemter vicu prowadziła swoją drużynę na barkach, co obrazuje wypracowany rating 1.25. Pod kątem statystyk lepiej w zmaganiach zaprezentowała się tylko Ana “ANa” Dumbravă.

W lipcu podopieczne Adriana “AlcesTa” Chyziaka zwyciężyły trzecią edycję ESL Impact Cash Cup Europe Summer, deklasując żeńską piątkę Ninjas in Pyjamas wynikami 16:2 i 16:4. Niespełna dwa miesiące później powtórzyły ten sukces, triumfując w kolejnym Cash Cupie. Za oba turnieje zainkasowały łącznie półtora tysiąca dolarów.

vicu

Fot. ESL

W październiku całkowicie zdominowały europejską dywizję ESL Impact League, zapewniając sobie przepustkę do czwartego sezonu ESL Impact League. W pokonanym polu pozostawili Guild (16:4, 16:1), G2 Oya (16:14, 16:11), GamerLegion Prism (16:6, 16:9), 9Pandas Female (13:10, 13:7) oraz shini (13:3, 13:2). Ich wyższość spośród całej stawki obrazował fakt, że podczas pięciu pojedynków nie przegrały ani jednej mapy.

Counter-Strike 2 wkracza na salony

Czwarty sezon ESL Impact był inauguracyjnym żeńskim turniejem rozgrywanym w Counter-Strike’u 2. Scenariusz jednak bliźniaczo podobny do tego z CS:GO. Dlaczego? Ponieważ w wielkim finale ponownie mogliśmy oglądać telenowelę z udziałem NAVI Javelins i Nigmy Galaxy. W Walencji trofeum w górę podniosły zawodniczki tej drugiej formacji, ponownie pokonując Polki. Tym razem finał całkowicie przebiegł pod dyktando Kseni “vilgi” Kluenkowej i spółki, ponieważ wypuścili z rąk w całej dwumapowej serii wyłącznie sześć rund, a Nuke’a zabezpieczyli wynikiem 13:0.  Jeżeli chodzi o postawę indywidualną, to vicu królowała na serwerze spośród pozostałych koleżanek z drużyny. Odnotowała rating na poziomie 1.21, co uplasowało ją w pierwszej piątce najskuteczniejszych zawodniczek całych rozgrywek.

Co czeka zawodniczki NAVI Javelins w 2024 roku? Na horyzoncie widnieje piąta odsłona ESL Impact League, która planowo ma odbyć się w maju w największym mieście Teksasu – Dallas. Główny turniej poprzedzą rozgrywki kwalifikacyjne, jednak w przypadku Polek awans wydaje się zwykłą formalnością.

Artykuł powstał przy współpracy z marką Go+Bet, oficjalnym partnerem tytularnym plebiscytu ESPORTOWE SZTOSY.