Respawn.pl

Eternal Fire skompletowane i w pełni tureckie! xfl0ud melduje się na pokładzie

Autor: Marcin Kapusta

Turecki superteam Eternal Fire znowu w komplecie. Ismailcan “⁠XANTARES⁠” Dörtkardeş i spółka postawili na 18-letniego Yasina “xfl0uda” Koça!

Eternal Fire zostało powołane do życia w połowie sierpnia bieżącego roku z inicjatywy Özgüra “woxica” Ekera. Oprócz niego, w składzie znaleźli się również Ömer “imoRR” Karataş, Issa “ISSAA” Murad, Bugra “Calyx” Arkin oraz dotychczasowy reprezentant BIG, Ismailcan “⁠XANTARES⁠” Dörtkardeş. Początki były obiecujące, wszak podopieczni Timura “bishopa” Şengüla wygrali ESA Esports Supremes 2021, kwalifikując się do TWR Eastern European Masters. Niemniej późniejsze występy były ogromnym pasmem rozczarowań. Zmiany były więc nieuniknione i nadeszły one zaledwie pięć dni temu. Wówczas ISSAA odszedł z drużyny, która musiała poddać swoje spotkania w ramach Pinnacle Fall Series #2.

Wakat po Jordańczyku załatał Yasin “xfl0ud” Koç, czyli aktualnie największy młodociany talent CS:GO z “Kraju Kebaba”. 18-latek w przeszłości przywdziewał trykoty Sangal Esports oraz 9INE, aczkolwiek najbardziej zasłynął ze swoich występów w FACEIT Pro League. W ostatnim czasie grywał dla GORILLAZ, z którym notabene nic wielkiego nie osiągnął. Dziś za pośrednictwem Twittera ogłosił, że nie jest już zobowiązany umową z formacją flushy i jest gotów na nowe wyzwania.

xfl0ud rozegrał już pierwszy mecz pod banderą Eternal Fire w ramach otwartych kwalifikacji do Intel Extreme Masters Winter 2021, jednakże nie będzie go wspominał z uśmiechem na twarzy. Wszystko za sprawą tego, że Turcy ulegli wczoraj Wiśle All In! Games Kraków w czwartej rundzie.

Aktualny skład Eternal Fire prezentuje się następująco:
  • Turcja Özgür “⁠woxic⁠” Eker
  • Turcja Buğra “⁠Calyx⁠” Arkın
  • Turcja Ismailcan “⁠XANTARES⁠” Dörtkardeş
  • Turcja Ömer “⁠imoRR⁠” Karataş
  • Turcja Yasin “xfl0ud” Koç
  • Turcja Timur “⁠bishop⁠” Şengül (trener)