Respawn.pl

Europa Universalis IV do odbioru za darmo na EPIC Games Store

Autor: Krzysztof Sarna

To już ostatni czwartek września, ale na pewno nie ostatni, jeśli chodzi o darmowe gry na EPIC Games Store. Tym razem osoby odpowiedzialne za rozdawnictwo gier postanowiły postawić na coś oryginalnego, ale co powinno ucieszyć sporą liczbę osób. Panie i Panowie, przed Wami Europa Universalis IV. 

Ostatnimi czasy EPIC Games Store mile zaskakuje swoich użytkowników, wszak do darmowego obiegu trafiają po prostu fajne tytuły. Tydzień temu The Escapists, a dziś Europa Universalis IV. Już teraz możemy powiedzieć, że warto wyczekiwać przyszłego czwartku.

UV IV to dzieło autorstwa Paradox Interactive. Sylwetki tej gry jednak specjalnie przedstawiać nie trzeba, wszak zdecydowana większość osób po samej nazwie wie, z czym ma do czynienia. To gra strategiczna, która swoją premierę miała w sierpniu 2013 roku, ale do dziś gra w nią naprawdę wielu ludzi. Sama akcja osadzona jest w latach 1444-1821. Naszym zadaniem jest poprowadzenie wybranego narodu od renesansu do rewolucji zwracając przy tym uwagę na takie aspekty jak ekonomia, handel czy wojna. 

Jeżeli jesteście zainteresowani wyżej wspomnianą grą, to możecie ją odebrać za darmo, klikając ten odnośnik. Wystarczy, że będzie zalogowani na swoim koncie EPIC Games. Na samym początku wspominaliśmy, że będzie ciekawie za tydzień. Otóż za siedem dni, w czwartek, a jeszcze dokładniej to 7 października od godziny 17:00 będziemy mogli zaopatrzyć się w PC Building Simulator.