Respawn.pl

Strona główna » Evil Geniuses może stracić swoje gwiazdy?

Evil Geniuses może stracić swoje gwiazdy?

Autor: Aleksander Kurcoń

Evil Geniuses od dłuższego czasu nie potrafi skleić odpowiedniego, stabilnego składu. Być może wkrótce drużynę opuszczą dwie najtrwalsze kolumny – Tsvetelin “CeRq” Dimitrov i Vincent “Brehze” Cayonte.

Źródła portalu dust2.us donoszą, że we wrześniu może dojść do kilku zmian w szeregach Evil Geniuses. Mowa o odejściu dwóch graczy – Brehze’a i CeRqa. Duet jest z organizacją od momentu założenia dywizji – we wrześniu minie już trzy lata. Z kolei Bułgar wraz z Amerykanem grają razem piąty rok.

Dlaczego zawodnicy mieliby opuścić Evil Geniuses? Wszystko rozbija się o kontrakty, które we wrześniu 2022 roku dobiegną końca. Wygląda więc na to, że organizacja podpisała z zawodnikami trzyletnie umowy. Przypomnijmy, że Evil Geniuses w 2019 roku kupiło skład NRG Gaming za 3 miliony dolarów. Po tamtym zespole pozostali już tylko CeRq i Brehze.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: YEKINDAR wraca do gry. Łotysz zagra dla Liquid na IEM Cologne

Nowym etapem Geniuszy miał być 2022 rok, kiedy do organizacji dołączyli Stewie2K, autimatic i RUSH. Wyniki zespołu jednak nie poszły w parze z oczekiwaniami. EG nie zakwalifikowało się na PGL Major, a także na IEM Dallas 2022. Na BLAST Premier Spring Showdown zajęli zaś 5-8 miejsce. Tak samo źle wypadli na ESL Pro League Season 15, gdzie zajęli ostatnie miejsce, przegrywając wszystkie mecze, wygrywając zaledwie jedną mapę na 11 rozegranych. Być może problemem drużyny są właśnie Brehze i CeRq.