Respawn.pl

Strona główna » YEKINDAR wraca do gry. Łotysz zagra dla Liquid na IEM Cologne

YEKINDAR wraca do gry. Łotysz zagra dla Liquid na IEM Cologne

Autor: Aleksander Kurcoń

Zainteresowanie Mareksem “YEKINDAR” Galinskisem przez Team Liquid zostało niejako oficjalnie potwierdzone. Łotysz zagra dla amerykańskiej organizacji podczas IEM Cologne 2022.

Niedawno pisaliśmy o możliwym transferze YEKINDARA do Teamu Liquid. Przypomnijmy, że Łotysz odszedł ze składu Virtus.pro i tym samym szuka nowego klubu. Jest obecnie najprawdopodobniej najlepszym dostępnym graczem na rynku transferowym, dlatego od razu zgłosiło się po niego kilka organizacji.

Jedną z nich było Team Liquid. Amerykanie w ostatnich dniach zwolnili ze swojej drużyny dwie osoby – shoxa i trenera adreNa. Zastępstwo na ławkę trenerską już jest – to daps. Przyszła pora na rozejrzenie się za odpowiednim zawodnikiem, który mógłby wskoczyć w buty Francuza.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Znamy kwotę wykupu degstera? Cena poraża!

Organizacja w poniedziałek potwierdziła, że to YEKINDAR zastąpi shoxa podczas IEM Cologne 2022. Nie jest to jeszcze potwierdzenie transferu, ale ewidentnie organizacja jest zainteresowana usługami Łotysza. Być może turniej w Niemczech ma być dla niego przepustką do składu i odpowiednim testem umiejętności. Będzie to również sprawdzian dla innych zawodników, czy dogadują się z Galinskisem. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to być może zobaczymy już w lipcu transfer YEKINDARA z Virtus.pro to Teamu Liquid.

IEM Cologne 2022 rozpocznie się już za 2 tygodnie – w dniach 5-6 lipca zobaczymy fazę Play-in. Team Liquid rywalizację w Kolonii rozpocznie jednak dopiero 7 lipca – gdy wystartuje główna faza turnieju.

Skład Liquid na IEM Cologne 2022 wygląda tak:

  • mini flag icon of United States of America Nick “nitr0” Cannella
  • mini flag icon of Canada Keith “NAF” Marković
  • mini flag icon of United States of America Jonathan” EliGE” Jablonowski
  • mini flag icon of United States of America Josh “oSee” Ohm
  • mini flag icon of Latvia Mareks “YEKINDAR” Galinksis