Respawn.pl

Strona główna » YEKINDAR dołączy do Teamu Liquid? Kilka klubów zainteresowanych graczem

YEKINDAR dołączy do Teamu Liquid? Kilka klubów zainteresowanych graczem

Autor: Aleksander Kurcoń

Czy Richard “shox” Papillon ustąpił miejsca Mareksowi “YEKINDAR” Galinksisowi? Łotysz jest obecnie najgorętszym nazwiskiem na rynku i dużo wskazuje na to, że wkrótce zasili szeregi Teamu Liquid.

W niedzielę wieczorem Team Liquid ogłosił, że z drużyną pożegnali się shox i trener adreN. Organizacja tym samym ponownie zamieszała w składzie. Obecny, a tak naprawdę już nieaktualny roster grał ze sobą od grudnia 2021 roku. Wygląda jednak na to, że znamy zastępcę Francuza.

Może nim być YEKINDAR. 22-latek jest pożądany przez wiele drużyn po tym, jak odszedł z Virtus.pro. Obecnie jest do wzięcia, a przypomnijmy, że jest to 8. najlepszy gracz na świecie w 2021 roku. Z Virtusami był związany przez równe dwa lata i w tym czasie grał na największych turniejach, na których mocno się wyróżniał. Zainteresowanie ze strony topowych organizacji jest więc oczywiste.

CZYTAJ TAKŻE: Duże zmiany w Liquid. Drużynę opuszczają shox i adreN

Z ciekawymi informacjami na temat 22-latka podzielił się Richard Lewis. Jeden z najlepszych dziennikarzy wyliczył kilka klubów, które widziałyby YEKINDARA u siebie. – Obecnie toczy się wojna o YEKINDARA. NAVI było zainteresowane, ale nie może sobie pozwolić na transfer przez stosunki z Virtus.pro. G2 Esports chciało go wykupić, ale ostatecznie zdecydowało się pozostać w obecnym składzie. Do gry wkracza teraz Team Liquid, które rozważa YEKINDARA jako zastępcę shoxa – stwierdził Lewis.

Taki transfer z pewnością dodałby powiewu świeżości, ale i jakości niemrawemu Liquid. Pytanie jednak jak sam YEKINDAR zapatruje się na grę w drużynie ze Stanów Zjednoczonych i jak sam odnajdzie się w innym towarzystwie niż drużyna z regionu CIS.

Nowy skład Liquid może prezentować się tak:

  • mini flag icon of United States of America Nick “nitr0” Cannella
  • mini flag icon of Canada Keith “NAF” Marković
  • mini flag icon of United States of America Jonathan” EliGE” Jablonowski
  • mini flag icon of United States of America Josh “oSee” Ohm
  • mini flag icon of Latvia Mareks “YEKINDAR” Galinksis