Respawn.pl

Strona główna » Znamy kwotę wykupu degstera? Cena poraża!

Znamy kwotę wykupu degstera? Cena poraża!

Autor: Aleksander Kurcoń

Abdul “degster” Gasanov od momentu odejścia z Teamu Spirit jest jednym z najgorętszych nazwisk na esportowym rynku. Nowy klub Rosjanina będzie jednak najprawdopodobniej musiał liczyć się z ogromną kwotą wykupu.

Sporo mówi się o nowym klubie degstera. Były gracz Spirit zadeklarował, że nie zamierza przechodzić do drużyny rosyjskojęzycznej, a najbardziej interesują go europejskie zespoły. Swoje umiejętności potwierdził w turnieju BLAST Premier Spring Final, gdzie pomógł OG w dotarciu do półfinału. W ostatnich 3 miesiącach posiada znakomity rating 1.22. Istnieje lepsza reklama umiejętności?

CZYTAJ RÓWNIEŻ: degster: już nigdy nie dołączę do drużyny rosyjskojęzycznej. Preferuję Europę

Chętnych zapewne nie będzie brakowało, ale to, co może odstraszyć, jest kwota wykupu zawodnika. Znany insider ze sceny CIS – OverDrive – poinformował na Twitterze, że klauzula w kontrakcie Gasanova wynosi aż 300 tysięcy dolarów. Jest to sporo, jednak do rekordowych cen nadal daleko. Przypomnijmy, że chociażby Ilya “m0nesy” Osipov kosztował G2 dwa razy tyle. W przypadku degstera kupujemy jednak gotowego do gry i sprawdzonego na najwyższym poziomie zawodnika. Ponadto to wciąż młody gracz – ma zaledwie 20 lat.

Jaka drużyna skusi się na snajpera z Rosji? Na razie tego nie wiemy. Nadchodzi jednak lato, a zatem również i przerwa wakacyjna. Być może to będzie impuls do zmian w niektórych drużynach, co byłoby dobrą wiadomością dla degstera.