Respawn.pl

Strona główna » Evil Geniuses zakontraktowało nowego trenera i kazachskiego IGL-a

Evil Geniuses zakontraktowało nowego trenera i kazachskiego IGL-a

Autor: Marcin Kapusta

Evil Geniuses zaprezentowało skład CS:GO na nadchodzący sezon. W wyjściowej piątce znaleźli się gracz z akademii, kazachski prowadzący. Ponadto sztab szkoleniowy zasilił były trener Copenhagen Flames!

Północnoamerykańska organizacja wdrożyła zmiany w składzie po okresie sukcesowej posuchy, angażując Sanzhara “neaLaNa” Iskhakova oraz Jadana “HexTa” Postma. Nowe nabytki weszły w buty Williama “RUSHA” Wierzby i Jake’a “Stewiego2K” Yipa, który kilka dni temu zakończył karierę profesjonalnego gracza. Ponadto Daniel “vorborg” Vorborg objął pieczę nad międzynarodowym kolektywem, wypełniając wakat na stanowisku trenera po Damianie “maLeK-u” Marcelu.

Zaczyna się nowy rozdział w mojej esportowej karierze. Bardzo się cieszę, że jestem w szeregach tak renomowanej organizacji, jak Evil Geniuses. Zrobię co w mojej mocy, aby zdobywać prestiżowe trofea.” – przyznał neaLaN. “Nie mogę się doczekać pracy z tą grupą ludzi i chłonięciem całej wiedzy, którą mają do zaoferowania.” – wtórował mu HexT.

neaLaN od 2018 roku reprezentował rodzimą formację Syman Gaming, która później przeszła rebranding i została przemianowana na K23. Pod jej banderą kazachski prowadzący zwyciężył m.in. dwie odsłony European Development Championship, Pinnacle Winter Series 1, Thunderpick Bitcoin Series, a także zdobył srebro podczas Minora CIS Berlin 2019. Z kolei 20-letni HexT dotychczas występował na amerykańskim podwórku. Był on częścią zespołu Carpie Diem, który w czerwcu bieżącego roku został wcielony do struktur organizacji Evil Geniuses jako akademia EG.CD.

Jestem niezwykle podekscytowany, że właśnie stałem się częścią Evil Geniuses. W 2013 roku zainteresowałem się esportem, obserwując ich drużynę w League of Legends. Możliwość reprezentowania EG i uczestniczenia w kształtowaniu przyszłości dywizji CS”GO to dla mnie ogromny zaszczyt.” – stwierdził nowy trener “Złych Geniuszy”. Vorborg przez ponad sześć lat zasiadał w zarządzie Copenhagen Flames. Od 2016 pełnił rolę dyrektora esportowego duńskiej organizacji Copenhagen Flames, a w styczniu tego roku jednocześnie przejął obowiązki głównego szkoleniowca. W tej roli poradził sobie doskonale, prowadząc swoich podopiecznych m.in. do ćwierćfinału antwerpskiego Majora. Teraz będzie mógł spróbować swoich sił w międzynarodowej drużynie.

misutaaa nie uwzględniony w układance Evil Geniuses

Kilka dni temu reporter neL z portalu 1pv.fr informował, że trykot zaatlantyckiego giganta założą neaLaN oraz Kevin “misutaaa” Rabier. W przypadku tego pierwszego doniesienia sprawdziły się, jednakże obecny reprezentant Teamu Vitality nie został uwzględniony w planach amerykańskiej organizacji. Gdyby negocjacje z Francuzem powiodły się, to wówczas w składzie Evil Geniuses występowałoby aż trzech Europejczyków, co zmusiłoby zawodników do rywalizowania w rozgrywkach przeznaczonych dla zespołów ze Starego Kontynentu. W tym przypadku obowiązkowa byłaby również relokacja wszystkich graczy i ulokowanie ich w jakimś hotelu bądź mieszkaniu, a to z kolei stwarzałoby problem logistyczny, gdyż główna siedziba Evil Geniuses mieści się w mieście Seattle w stanie Waszyngton. Z tego też względu włodarze postawili na swojego wychowanka z akademii, by utrzymać północnoamerykański rdzeń.

Debiut na horyzoncie

Ekipa prowadzona przez neaLaNa zadebiutuje w ramach jesiennej edycji BLAST Premier Groups, która startuje 19 sierpnia. Oprócz EG, w zmaganiach udział weźmie CS-owa śmietanka w postaci m.in. FaZe Clanu, Natus Vincere, Astralis czy Heroic.

Aktualny skład Evil Geniuses wygląda następująco:

  • 🇺🇸 Vincent “Brehze” Cayonte
  • 🇧🇬 Tsvetelin “CeRq” Dimitrov
  • 🇺🇸 Timothy “autimatic” Ta
  • 🇨🇦 Jadan “HexT” Postma
  • 🇰🇿 Sanzhar “neaLaN” Iskhakov
  • 🇩🇰 Daniel “vorborg” Vorborg (trener)