Respawn.pl

Gracze Ex-ESC i Epsilon oficjalnie oskarżeni o match-fixing

Autor: Sergiusz Lelakowski

Jak wszyscy wiemy, Robin “GMX” Stahmer po zostaniu wyrzuconym ze składu meczowego EPSILON Gaming ogłosił, iż jego dotychczasowi teammate’ci, z wyjątkiem ScreaM’a, brali udział w tzw. match-fixingu, czyli ustawianiu meczy w celu zarobienia na zakładach bukmacherskich. Biorąc pod uwagę niedawne bany przydzielone przez Valve, a także kilka innych lig i organizacji dla byłego składu iBP oraz kilku innych północnoamerykańskich zawodników również oskarżonych o match-fixing, niebezpodstawnie przewidywano, że taki sam los czeka Francuzów.

Wczoraj (tj. 06.02 br.) Valve oficjalnie ogłosiło, iż byli zawodnicy EPSILON nie otrzymają akredytacji na żaden z oficjalnych event’ów (czyli DreamHack, IEM, a także ESL One), czyli, ujmując to w mniej oficjalni sposób – zostali zbanowani z udziału we wszystkich oficjalnych zawodach. Tego jednak, jak wspomniano wcześniej, wszyscy się po cichu spodziewali. Dużym zaskoczeniem jednak jest fakt, iż razem z Francuzami takim banem zostali ‘nagrodzeni’ wszyscy gracze byłego zespołu ESC, a także ALSEN. Przypomnijmy – pod koniec zeszłego roku zespół ESC ‘podłożył’ się zespołowi ALSEN podczas jednego z meczów ligi ESL, a wszystko to w celu zarobienia na zakładach bukmacherskich.

Lista zbanowanych graczy

Zbanowani gracze.

Większość świata e-sportu sądziła, iż sprawa polskich zespołów ‘przyschła’ i obędzie się bez wyciągania konsekwencji ze strony oficjalnych organizacji oraz lig. Tak się jednak nie stało i wszyscy, zarówno Francuzi, jak i Polacy, zostali zbanowani na czas niekreślony z udziału we wszystkich turniejach sponsorowanych przez Valve oraz ESEA (inne ligi nie ustosunkowały się na ten moment do oskarżeń względem zawodników).