Respawn.pl

ex-Thunderflash w walce o RMR – w grze także Michu i Mwlky!

Autor: Maks Bartosik
thunderflash

Już o siedemnastej wystartuje druga grupa zamkniętych kwalifikacji do turnieju RMR przed PGL Major Copenhagen 2024. W walce o awans zobaczymy Siuhego, Micha, Mwlky i cały zespół ex-Thunderflash!

Czwartkowe popołudnie to istny raj dla fanów Counter-Strike’a. Od szesnastej będziemy mogli emocjonować się walką Polaków o pierwszy, historyczny turniej rangi Major w CS2. Zapowiedź spotkań grupy A, która wystartuje punkt szesnasta już publikowaliśmy i znajdziecie ją pod tym linkiem, a tutaj przeczytacie zapowiedź grupy B. A w tej mamy trzech Polaków i jeden polski zespół.

Mecze Polaków w zamkniętych kwalifikacjach do RMR

ex-Thunderflash – Astralis

Najważniejszym punktem pierwszej kolejki grupy B jest bez wątpienia starcie z udziałem ex-Thunderflash. Klameczka i spółka zmierzą się z legendami duńskiej sceny – Astralis. Mistrzowie Polskiej Ligi Esportowej są rzecz jasna ogromnym underdogiem w tym spotkaniu, jednak wszyscy doskonale pamiętamy, że polskie zespoły lubiły sprawiać niespodziankę Duńczykom w formacie Best Of One. I na taką liczymy też dzisiaj, zwłaszcza że spotkanie skomentuje Izak!

thunderflash

Fot. Polska Liga Esportowa

Entropiq – Preasy Esport

Z Duńczykami zmierzy się również Entropiq, w którego składzie występuje Mwlky. Rywalem europejskiej formacji będzie Preasy Esport, które do kwalifikacji przystępuje już bez Nicoodoza, ale za to z legendą CS:GODupreehem. Tutaj również duńska formacja jest sporym faworytem, jednak my wierzymy w ekipę Mwlky’ego!

mwlky 1

fot. ESL | Adela Sznajder

 

MOUZ – EYEBALLERS

Zdecydowanie lepiej trafili zawodnicy MOUZ. Formacja dowodzona przez Siuhego w pierwszym spotkaniu podejmie szwedzkie EYEBALLERS z JW na pokładzie. Tutaj ciężko nie pokusić się o stwierdzenie, że MOUZ będzie ogromnym faworytem tego starcia.

siuhy 2

IKLA – Aurora Gaming

Na nieco łatwiejsze wyzwanie trafił Michu i jego IKLA. Polak w swoim pierwszym meczu zmierzy się z rosyjskim składem Aurora Gaming.  Tutaj również zespół Polaka nie jest faworytem, jednak Aurora też nie jest ostatnio w najlepszej formie.

Pierwsze spotkania grupy B rozpoczną się o godzinie 16:00. Poniżej znajdziecie rozpiskę meczów z podlinkowanymi transmisjami do meczów Polaków.

  • MOUZ – EYEBALLERS (TRANSMISJA)
  • Team Spirit – Movistar KOI
  • Eternal Fire – Pera
  • Amkal – Synck
  • Astralis – ex-Thunderflash (TRANSMISJA)
  • Preasy – Entropiq (TRANSMISJA)
  • Aurora – IKLA (TRANSMISJA)
  • Forze – Heroic

Zdjęcie