Respawn.pl

ex-Vexed dołącza do Team AGG

Autor: Sergiusz Lelakowski

Zawodnicy noKappa (ex-Vexed) dołączają do amerykańskiej organizacji Team AGG! Polacy pozostawali bez organizacji zaledwie niecałe dwa tygodnie.

Podopieczni Kuby “Kubika” Kubiaka byli zmuszeni do rozstania się z Vexed po nagłym rozpadzie i zamknięciu organizacji. Vexed rozwiązało kontrakty z zawodnikami z powodu utraty płynności finansowej. Jak dowiedzieliśmy się z oświadczenia zawodników włodarze organizacji zalegali z wypłatą pensji oraz zwrotem kosztu za ostatni wyjazd i z tego powodu gracze stracili przeszło 10 000 euro.

Jak dowiadujemy się z informacji udzielonych hltv oraz profilu “Kubika” na facebooku, organizacji zależało na tym by zawodnicy przeprowadzili się do USA lecz obdarzono ich kredytem zaufania. Na razie gracze pozostają w Polsce i dopiero za jakiś czas mają podjąć decyzję o ewentualnych przenosinach do Ameryki.

Kubik

Team AGG jest bardzo świeżą organizacją, powstała dopiero na początku tego roku i jej pierwszą drużyną CSGO był były skład SKDC (OCEAN, els, inVert, Twistzz, rooRoooo). Ekipa ta przez swój jeden miesiąc funkcjonowania całkowicie zawodziła i nie osiągnęła żadnych sukcesów wartych odnotowania. Ich bilans w północno amerykańskiej dywizji ESL Pro League to 0 zwycięstw i 10 porażek.

Brandon Spearman, właściciel organizacji, w komunikacie dla hltv powiedział:

” mając okazję do zatrudnienia dobrego europejskiego zespołu o dużym potencjale, niezłymi wynikami i kilkukrotnym uczestnictwem w majorach NIE WAHALIŚMY SIĘ ANI CHWILI . To są nie tylko świetni gracze ale także niesamowici ludzie i jestem bardzo podekscytowany naszą wspólną PRZYSZŁOŚCą”

Aktualny skład Team AGG:

  • Karol “rallen” Rodowicz
  • Damian “Furlan” Kislowski
  • Karol “repo” Cybulski
  • Dominik “GruBy” Swiderski
  • Bartosz “Hyper” Wolny
  • Kuba “KubiK” Kubiak – trener