Respawn.pl

Oświadczenie zawodników ex-Vexed (noKappa)

Autor: Sergiusz Lelakowski

Dwa dni temu organizacja Vexed Gaming rozstała się ze swoim zespołem CS:GO zrywając z nim umowy ze skutkiem natychmiastowym. Początkowo przyczyna nie była znana lecz dość szybko okazało się, że organizacja popadła w poważne tarapaty finansowe i aby uniknąć pogłębiania zadłużenia zerwała kontrakty ze swoimi zawodnikami.

Vexed Gaming oprócz rozwiązania zespołu CS:GO pozbyło się także dywizji Heartstona co tylko potwierdziło doniesienia o rozpadzie organizacji. Polacy reprezentujący ich barwy jeszcze kilka tygodniu temu byli w Stanach Zjednoczonych na kwalifikacjach do majora MLG Colobus 2016. Zawodnicy o kryzysie dowiedzieli się zaledwie na dwa dni przed ogłoszeniem oficjalnej informacji i był to także dla nich szok o czym mówili na swoich social mediach w ostatnich dniach.

HLTV.org opublikowało dziś oświadczenie przesłane przez graczy które zamieszczamy w całości poniżej:

“Chcielibyśmy podziękować chłopakom z eBettle/Vexed za ostatnie 8 miesięcy. W ich barwach przeżyliśmy niesamowite chwile z czego uczestnictwo w dwóch majorach z pewnością do nich należą.

Niestety z powodu złego zarządzania i braku nowych sponsorów doprowadzono do sytuacji, w której organizacja nie była wstanie zwrócić naszych kosztów podróży oraz opłacić pensji zawodnikom którzy z tego powodu stracili prawie 10 000 euro.


Organizacja zostanie zamknięta i obwinia ona sponsorów, którzy najwyraźniej nie zapłacili za swoją reklamę. Zostawili oni nas bez żadnego wsparcia, mimo iż mogli nas sprzedać do innych organizacji które były zaintersowana naszym transferem i zapłaceniem odpowiedniej kwoty pieniędzy. Przynajmniej teraz, nowej organizacji która zdecyduje się nas zakontraktować uda się uniknąć tych kosztów.


Tymczasowo będziemy występować pod nazwą noKappa więc pamiętajcie by nas wspierać! Szukamy nowej organizacji i jeżeli ktokolwiek jest zainteresowany może się z nami skontaktować mailowo pod adresem: ralczi1337@gmail.com”

Zawodnicy nie przerywają gry i będą kontynuować swoje spotkania/turnieje zgodnie z planem. Już jutro o 20:00 gracze noKappa rozegrają  ćwierćfinałowy pojedynek przeciwko Penta Sports w 3 kwalifikacjach do Razer Rising Stars.

Aktualny skład noKappa:

  • Karol „rallen” Rodowicz
  • Damian „Furlan” Kislowski
  • Karol „repo” Cybulski
  • Dominik „GruBy” Swiderski
  • Bartosz „Hyper” Wolny
  • Kuba „KubiK” Kubiak – trener

źródło: hltv.org