Respawn.pl

f0rest zagra dla fnatic!

Autor: Krzysztof Sarna

Patrik “f0rest” Lindberg zagra dla fnatic! Z pewnością jest to hitowa informacja, ponieważ Szwed kojarzony jest głównie z gry dla Ninjas in Pyjamas. Nie będzie to jednak jego pierwsza styczność z tą organizacją. Co więcej, legenda CS-a zagra tylko podczas zbliżającego się IEM Dallas, w ramach zmiennika.

f0rest (nie)pierwszy raz zagra pod banderą fnatic

Intel Extreme Masters Dallas 2023 zbliża się wielkimi krokami, aczkolwiek już teraz wiemy, że nie wszystkie zespoły na turnieju w Stanach Zjednoczonych pojawią się swoimi pierwotnymi składami. Do tego grona należy fnatic, które pojawi się bez Freddy’ego “KRIMZA” Johanssona. Wyjadacza i legendę zastąpi doskonale znany całej społeczności f0rest.

Dla Lindberga nie będzie to pierwsze włożenie barw fnatic, ponieważ zdecydowanie starsi fani dobrze pamiętają czasy Counter-Strike’a 1.6, kiedy to Szwed przez prawie pięć lat był częścią fnatic. Co więcej, zawodnik ze Skandynawii dla fnatic grał chociażby podczas Pinnacle Cup Championship w czerwcu ubiegłego roku. Ninjas in Pyjamas to dopiero czasy CS:GO.  Organizacja za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że z powodów osobistych oraz ograniczonego czasu między wydarzeniami KRIMZ nie wystąpi na IEM Dallas. 

CZYTAJ TAKŻE: Gracze 9INE pod lupą, czyli sprawdzamy statystyki z Majora

Niestety nie będę rywalizować na IEM Dallas, ponieważ mam kilka osobistych kwestii do załatwienia. Przepraszam za to, ale jestem głęboko przekonany, że pan f0rest wejdzie w moje buty i świetnie się zaprezentuje. Dzięki za zrozumienie – napisał na swoim Twitterze Johansson.

Dla f0resta to świetna okazja, by przypomnieć o sobie CS-owemu światu. 34-latek od połowy czerwca ubiegłego roku pozostaje bez stałego angażu, kiedy to rozstał się z Dignitas. Co prawda pojawiły się epizody w miksach, ale nie można tu mówić o większych sukcesach, bowiem z pewnością sam zawodnik posiada większe ambicje aniżeli trzecie miejsce w Svenska Cupen 2022 czy Kinguin Legends #1. Jednakże o organizacji od prawie już rooku nie było mowy. 

Dlatego Szwed bezsprzecznie będzie chciał dać z siebie wszystko, by zwrócić na siebie uwagę i powrócić do czynnej rywalizacji. Jaki będzie tego rezultat? Pierwsze odpowiedzi poznamy już w przyszłym tygodniu. fnatic w meczu otwarcia spotka się z MOUZ. Starcie odbędzie się w formacie BO1.

Skład fnatic na czas IEM Dallas 2023 prezentuje się następująco:

  • William “⁠mezii⁠” Merriman
  • Fredrik “⁠roeJ⁠” Jørgensen
  • Nico “⁠nicoodoz⁠” Tamjidi
  • Dion “⁠FASHR⁠” Derksen
  • Patrik “⁠f0rest⁠” Lindberg – stand-in
  • Jamie “keita” Hall – trener

Intel Extreme Dallas 2023 odbędzie się w dniach 29 maja – 4 czerwca. W turnieju weźmie udział łącznie szesnaście formacji, które powalczą o nagrody z puli ćwierć miliona dolarów. Najlepszy zespół zainkasuje sto tysięcy dolarów, a także slota na IEM Cologne 2023.