Respawn.pl

F1ku dalej w grze, SAW i Viperio odpadają z RMR Europe A!

Autor: Maks Bartosik

Przed chwilą zakończyły się oba mecze drużyn z bilansem 0:2 na europejskim turnieju RMR A. O zachowanie szans na awans na Blast.tv Major Paris 2023 walczyło m.in. OG z F1ku w składzie.

F1ku i jego OG mierzyło się dzisiaj z portugalskim SAW, a stawką tego spotkania było pozostanie na europejskim RMR A. Mecz rozgrywany był w formacie Best Of Three – SAW wybrało Vertigo, OG Overpassa, a decydującą mapą miało być Inferno.

Vertigo (pick SAW)

Początek Vertigo nie należał do udanych w wykonaniu OG, które rozpoczynało w defensywie. Europejska formacja na start przegrywała już nawet 1:6. Ostatecznie do przerwy udało im się trochę zmniejszyć stratę i do ofensywy przechodzili z wynikiem 6:9.

Drugą część Vertigo OG rozpoczęło od porażki w rundzie pistoletowej. Ta jednak nie podłamała zespołu dowodzonego przez Niko, który zgarnął kolejnych siedem rund, wychodząc na prowadzenie 13:10. SAW zdołało odpowiedzieć dopiero za siódmym razem, na co OG wygrało trzy kolejne rundy i zakończyło mapę rywala wynikiem 16:11.

Overpass (pick OG)

Drugą mapą był Overpass, wybrany przez OG. F1ku i spółka rozpoczęli go po stronie atakującej i ten początek zanotowali całkiem solidny, wychodząc na prowadzenie 4:1. Te jednak szybko stracili, a SAW zaczęło uciekać z wynikiem i w pewnym momencie prowadziło już 8:4. Ostatecznie wynik do przerwy brzmiał 9:6 dla Portugalczyków.

Po zmianie stron i przejściu do defensywy OG dalej nie mogło się odnaleźć na Overpassie. SAW nie miało większych problemów przy wejściach na bombsite’y i pozwoliło OG na wygranie zaledwie jednej rundy, wygrywając mapę 16:7.

Inferno (decydująca)

Wszystko miało rozstrzygnąć się więc na Inferno, które F1ku i spółka rozpoczęli w defensywie. Start w wykonaniu europejskiej formacji był znakomity, bowiem OG prowadziło 7:0 i tę przewagę siedmiu rund udało im się utrzymać do końca pierwszej części spotkania. Po zmianie stron europejski skład powiększył ją do dziewięciu punktów, jednak wtedy SAW podjęło próbę powrotu. Portugalczycy doprowadzili w pewnym momencie do wyniku 11:13, ale wtedy OG się przebudziło i zgarnęło trzy rundy z rzędu, pieczętując tym samym swoją wygraną 16:13.

W drugim meczu o pozostanie na europejskim RMR A mierzyły się ze sobą drużyny Sprout i Viperio. Mimo wygrania pierwszej mapy, brytyjska formacja nie zdołała pokonać “roślinek” i to ona dołączyła do SAW i pożegnała się z szansą na występ na Blast.TV Major Paris 2023.

Więcej informacji o BLAST.tv Europe RMR A znajdziecie w naszej specjalnej relacji.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań europejskich turniejów RMR będzie można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Brak opisu.

Partnerami polskiej transmisji BLAST.tv Major Paris są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje turniejów RMR skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych casterów: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Radek ‘Mad1’ Florkowski, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec, Mikołaj ‘URF’ Palimąka, Sebasian ‘Divox’ Mazek, Jakub ‘Swelder’ Grzegorski oraz Sławomir ‘Troglodyta’ Bąk.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.