Respawn.pl

FACEIT zbanował gracza, bo grał za długo

Autor: Michał Maćkowski
FACEIT,slugycs

Do niecodziennej sytuacji doszło na platformie FACEIT, która nakazała graczowi iść spać i nałożyła na niego bana. Wszystko przez za dużą ilość gier, jaką rozegrał bez snu.

FACEIT zbanował gracza, bo grał za dużo

Takiego bana na platformie FACEIT jeszcze chyba nie było, szczególnie że cała sytuacja miała miejsce na transmisji na żywo. Gracz nie spał od 65 godzin i rozegrał w tym czasie aż 78 map z rzędu. Na tym jego seria się zakończyła, jednak nie ze względu na zmęczenie, ale blokadę nałożoną na jego konto przez platformę.

Przeczytaj więcej – Gracz Arsenalu otrzymał VAC’a w Counter-Strike 2

Gracz o nazwie slugycs postanowił nieco niezdrowo potrenować w Counter-Strike, dlatego też platforma, martwiąc się o jego zdrowie, postanowiła ukrócić całą akcję. Prawie trzy dni grania bez przerwy zostały zatrzymane przez nałożoną blokadę na jego konto z dopiskiem ,,idź spać” z serduszkiem na końcu. Ban został nałożony na dwadzieścia cztery godziny, co zmusiło gracza do zakończenia transmisji i wyczekiwanego snu.

Co ciekawe, gracz nie wyszedł na tym super, jeżeli chodzi o zdobyte ELO. Według wyliczeń, w ciągu tych trzech dni i danych jakie można zobaczyć na stronach analizujących konta na FACEIT, slugy zgarnął około 70 elo, co jak na prawie trzy dni grania, nie jest dobrym wynikiem. Spowodowane jest to jednak różnicą punktów, jakie napotkał na swojej drodze streamer, ze względu na posiadane wysokie ELO – ponad 3000.