Respawn.pl

FalleN wróci na salony? FURIA zainteresowana brazylijską legendą

Autor: Marcin Kapusta

Sensacyjne doniesienia spływają ze sceny zza Atlantyku. Gabriel “FalleN” Toledo ma znajdować się w kręgu zainteresowań regionalnego giganta – FURII Esports!

Według źródeł portalu gamearena.gg, FURIA Esports rozważa możliwość zakontraktowania legendarnego Gabriela “FalleNa” Toledo, który aktualnie przywdziewa trykot Imperial. Dziennikarz Jairus “Foxer” Junior w swoim raporcie ujawnił, że żadna ze stron nie wykonała żadnych poważniejszych ruchów w celu dopięcia transferu do skutku. Jest to dopiero początkowy okres rozmów. Jeżeli negocjacje dojdą do skutku, to 32-latek najprawdopodobniej wejdzie w buty Rafaela “saffee” Costy.

Plotki o potencjalnych przetasowaniach kadrowych pojawiają się zaledwie dwa tygodnie po druzgocącym występie FURII w Paryżu, gdzie odbywał się ostatni turniej rangi Major w historii CS:GO. Ekipa Andreia “arT-a” Piovezana była typowana jako jeden z faworytów do gładkiego awansu do play-offów, a mimo to zawiodła na całej linii. Odpadła po zaledwie trzech meczach, uznając wyższość Monte, Ninjas in Pyjamas oraz G2 Esports.

FalleN od lutego 2022 roku reprezentuje barwy Imperial eSports. Utożsamiając się z rodzimym klubem, zwyciężył OMEN WGR European Challenge 2022, wywalczył wicemistrzostwo ESL Challenger Melb ourne 2022, a także wystąpił na dwóch Majorach. Jeżeli chodzi o dyspozycje indywidualną, to Brazylijczyk przez cały okres pobytu w Imperial utrzymuje stabilny poziom, wszak wypracował rating rzędu 1.10.

Jeżeli doniesienia potwierdzą się, to skład FURII Esports będzie wyglądał następująco:

  • Brazil Andrei “arT” Piovezan
  • Brazil Yuri “yuurih” Santos
  • Brazil Kaike “KSCERATO” Cerato
  • Brazil Andre “drop” Abreu
  • Brazil Gabriel “FalleN” Toledo
  • Brazil Nicholas “guerri” Nogueira (trener)
  • Brazil Sid “sidde” Macedo (asystent trenera)

Aktualnie reprezentanci FURII rywalizują w amerykańskim turnieju IEM Dallas 2023, w którym posiadają bilans 1-1. Na inauguracje po zaciętym pojedynku uznali wyższość OG Macieja “F1KU” Miklasa, natomiast później rozbili Nouns Esports. Już dziś (tj. 30 maja) o godzinie 21:30 podejmą MOUZ w ramach półfinału dolnej drabinki grupy A.