Respawn.pl

Faza grupowa ESL Pro League w liczbach

Autor: Krzysztof Sarna

Faza grupowa osiemnastego sezonu ESL Pro League to przeszłość. Warto jednak pozostać przy niej jeszcze na chwilę i przyjrzeć się liczbom i statystykom. Jak konkretnie przebiegała rywalizacja w grupach, a także którzy zawodnicy i które zespoły poradziły sobie najlepiej?

Statystyki fazy grupowej ESL Pro League

Jak dotąd prawdziwym liderem okazał się Team Vitality, który wypracował sobie rating 1.29 na sześciu rozegranych mapach. Również w kwestiach indywidualnych prym wiedzie ogniwo teraz organizacji, ale co może zdziwić – nie Mathieu “ZywOo” Herbaut, tylko Lotan “Spinx” Giladi. Rating Izraelczyka wyniósł 1.49. Kolejne dwie pozycje podium należą do Benjamina “blame’aF” Bremera (1.46) oraz Kaike “KSCERATO” Cerato (1.38). Z kolei drugą formacją okazało się Natus Vincere, ocena 1.21, a trzecią Atralis – 1.14.

Pod względem procentu strzałów w głowę najlepiej wypadł Robin “ropz” Kool z FaZe Clanu, który wypracował sobie niespełna 68%, a dokładnie 67,9. Na drugiej lokacie widnieje Polak – Rafał “sNx” Snopek z ORKS (65,9%). Na trzeciej posadzie natomiast plasuje się Junije “EmiliaQAQ” Tang z Lynn Vision z takim samym współczynnikiem. 

CZYTAJ TAKŻE: 9INE wypada z najlepszej dwudziestki rankingu HLTV

Najczęściej kupowaną bronią było AK-47 i w żadnym stopniu nie powinno to nikogo dziwić. “Kałach” stanowił 35,79% używanych wszystkich broni. Na drugim miejscu plasuje się M4A1-S ze współczynnikiem 20,63%. Najniższy stopień podium to AWP – 11,48%. 

Jeśli chodzi o mapę, na której najczęściej przychodziło grać zespołom w trakcie fazy grupowej osiemnastego sezonu CS-owej Ligi Mistrzów, to tą było Inferno. Wybór tego planu padał 26-krotnie. Jednakże z niewielką przewagę, ponieważ na Ancient ekipy walczyły 24 razy. Trzecia pozycja należy do Anubisa, który grany był 23-krotnie. Następnie: Nuke (21-krotnie), Mirage (21-krotnie), Vertigo (20-krotnie). Zestawienie zamyka widocznie odstający Overpass, na którego zdecydowanie się w sumie piętnastokrotnie. 

CZYTAJ TAKŻE: Bilety IEM Katowice 2024 – kiedy, gdzie i za ile kupić?

W rozgrywkach grupowych padło łącznie piętnaście ace’ów. Co najważniejsze, jest w tym gronie Polak – Szymon “kRaSnaL” Mrozek. Rodak kapitalnym zagraniem popisał się na Anubisie w starciu z BIG. Nie było jednak gracza, który dwukrotnie dopuściłby się ace’a. Przeważają jednak na liście zawodnicy z innych kontynentów aniżeli Europy. Na piętnaście tego typu zagrywek jedynie siedem było autorstwa zawodników ze Starego Kontynentu. Poniżej prezentujemy też akcję krAsNaLa: