Respawn.pl

FaZe i Na’Vi pewne gry w play-offach ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna

Po drugim dniu rozgrywek w grupie C osiemnastego sezonu ESL Pro League dwie ekipy są już pewne gry w późniejszej fazie play-off tego turnieju. Mowa tu o FaZe Clan oraz Natus Vincere. Toteż te dwie formacje zagrają w finale górnej drabinki i powalczą o przepustkę do ćwierćfinału, podczas gdy przegrany rozpocznie etap pucharowy od drugiej rundy.

FaZe i Na’Vi mogą już odetchnąć

Zgodnie z oczekiwaniami FaZe Clan oraz Natus Vincere zameldowały się w fazie play-off osiemnastego sezonu CS-owej Ligi Mistrzów. Nie dokończyły one jeszcze zmagań w fazie grupowej, ponieważ czeka je przeprawa przez finał górnej drabinki grupy C. Będzie to oczywiście ważne spotkanie, ponieważ lepszy tej konfrontacji awansuje do ćwierćfinału, podczas gdy przegrany etap pucharowy zainauguruje od drugiej rundy. 

CZYTAJ TAKŻE: NEO: Wracam do pełnych obrotów i życia w grze

Podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego wraz z fnatic jako jedyne dwie formacje stoczyły w czwartek trzymapowy bój. O krok od końcowej wiktorii była brytyjska organizacja, która wygrała Ancient 16:12. Zdecydowanie kluczową areną dla dalszych losów tego meczu było Inferno. Nie tylko dlatego, że Robin “ropz” Kool i jego koledzy mieli nóż na gardle. To także za sprawą tego, mapa ta dała psychologiczną przewagę przed kolejną. FaZe wygrywało już 15:12, by kropkę nad “i” postawić dopiero w trzydziestej odsłonie. Na Nuke’u gra toczyła się już do jednej bramki, co tylko odzwierciedla wynik 16:3.


Na’Vi z kolei przejechało się po Apeks. Oleksandr “s1mple” Kostyliev i jego koledzy zademonstrowali swoją siłę, wygrywając Anubisa do siedmiu oraz Inferno do pięciu. Z kolei w dolnej drabince utrzymało się Imperial, które pokonało 2:0 9 oraz 5yclone. Zespół z Chin poradził sobie z wyżej notowanym M80, spychając przeciwnika do drabinki ostatniej szansy.

Czwartkowe wyniki grupy C osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentują się następująco:

M80 0:2 5yclone – Nuke 10:16, Anubis 14:16

Apeks 0:2 Natus Vincere – Anubis 7:16, Inferno 5:16

9z 0:2 Imperial – Nuke 11:16, Anubis 10:16

FaZe Clan 2:1 fnatic – Ancient 12:16, Inferno 16:14, Nuke 16:3