Respawn.pl

FaZe wyprzedza Na’Vi i jest liderem rankingu HLTV! ENCE o krok od TOP5, x-kom AGO w TOP30

Autor: Krzysztof Sarna

Piętnasty sezon ESL Pro League za nami, a to oznacza wielkie zmiany w rankingu HLTV. Po turnieju, który trwał miesiąc, inaczej zresztą być nie może. Zmian w pierwszej dziesiątce jest naprawdę szczególnie dużo, z czego najważniejszą bezsprzecznie jest awans FaZe Clanu na fotel lidera, spychając jednocześnie Natus Vincere na drugą lokatę.

Z racji, że ESL Pro League to też Counter-Strike’owa Liga Mistrzów, to najwięcej przetasowań w najnowszej aktualizacji rankingu HLTV dostrzeżemy w gronie najlepszej dziesiątki świata. Tak więc zobaczmy, co wydarzyło się w drugim notowaniu kwietnia.

Jak już wspomnieliśmy na samym starcie – FaZe Clan został nowym liderem rankingu HLTV. Czy taki stan rzeczy nas dziwi? Oczywiście, że nie! Organizacja zza oceanu wygrała w 2022 roku już Intel Extreme Masters Katowice oraz wczoraj EPL-a, pokonując zresztą po drodze Na’Vi. Aktualna różnica punktów, jaka wynosi pomiędzy obiema ekipami to 106. Na tym jednak zmiany w TOP10 się nie kończą, ponieważ ENCE awansowało o cztery pozycje, a więc pożegnało dziesiątą i przywitało szóstą. Paweł “dycha” Dycha i jego koledzy są naprawdę blisko najlepszej piątki, ponieważ do piątego Heroic tracą zaledwie szesnaście oczek. Tak spory awans ma oczywiście podłoże we wczorajszym wicemistrzostwie “Ośmiornic” w EPL-u. Do najlepszej “dyszki” powróciła FURIA, która aktualnie jest ósmą siłą świata. Na wylocie z kolei są Outsiders (Virtus.pro) oraz Astralis. 

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. FaZe Clan (+1)
 2. Natus Vincere (-1)
 3. Players (Gambit Esports)
 4. G2 Esports 
 5. Heroic
 6. ENCE (+4)
 7. Ninjas in Pyjamas
 8. FURIA (+3)
 9. Outisders (Virtus.pro)  (-3)
 10. Astralis (-1)

Na polskiej scenie również się wiele wydarzyło, jeśli chodzi o przetasowania w rankingu HLTV, tak więc mamy o czym opowiadać! Ponownie mamy drużynę w najlepszej trzydziestce świata, a jest nią x-kom AGO. “Jastrzębie” aktualnie są na 26. miejscu, a taki obrót spraw zawdzięczają dzięki przyzwoitemu występowi na ESL Pro League, ponieważ wygrały dwa starcia, kończąc imprezę na 13-16. lokacie. Wisła All iN! Games Kraków pozostała na swoim miejscu. Nieustannie oddala się MOUZ NXT, które na ten moment okupuje 57. pozycję. Najnowsza aktualizacja z pewnością nie uszczęśliwi graczy UNGENTIUM i Anonymo Esports, bowiem ci poszli w dół odpowiednio o piętnaście i czternaście posad.

W dalszej części polskiego zestawienia mamy Illuminar Gaming, które jest jednocześnie ostatnią ekipą w pierwszej setce, będąc 90. siłą świata. Różnica pomiędzy IHG a kolejną ekipą jest spora, ponieważ dopiero na 151. lokacie jest Team ESCA Gaming. Nieciekawie nadal prezentuje się sytuacja HONORIS, bowiem Filip “NEO” Kubski i jego kompani zaliczyli kolejny spadek, tym razem o czternaście usytuowań, a to oznacza, że aktualnie są na 153. Forsaken poszło w górę o pięć pozycji, ale tuż po nim mamy MAD DOG’S PACT. MAD DOG’S PACT na 226. miejscu, które spadło jednocześnie w siedem dni o 43. lokacje bez rozgrywania spotkań w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Sama końcówka to awanse o siedem posad, zarówno w przypadku Impression, jak i ThunderFlash. W dodatku do zestawienia dołączyły Totalne Gituwy, które awansowały do fazy play-off ESL Impact League. Do tego Hania “Hanka” Pudlis i jej koleżanki wygrały wczoraj ESL Impact Spring Cash Cup 2. Aktualnie są 290. siłą świata.

Najlepsza trzynastka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 26. x-kom AGO (+18)
 • 40. Wisła All iN! Games Kraków
 • 57. MOUZ NXT (-6)
 • 68. UNGENTIUM (-15)
 • 69. Anonymo Esports (-14)
 • 90. Illuminar Gaming (+4)
 • 151. Team ESCA Gaming (+4)
 • 153. HONORIS (-14)
 • 171. Forsaken (+5)
 • 226. MAD DOG’S PACT (-43)
 • 247. Impression (+7)
 • 285. ThunderFlash (+7)
 • 290. Totalne Gituwy (Pojawienie się w rankingu)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 18 kwietnia.