Respawn.pl

Felieton po RMR A: Ukraina doczekała się godnego następcy S1mple’a?

Autor: Maks Bartosik
R1nkle

W niedzielę zakończyły się zmagania na europejskim turnieju RMR A. Przyniosły one wiele zaskakujących rozstrzygnięć, które skusiły nas do wyciągnięcia trzech wniosków po tym turnieju. Na początek przybliżymy sylwetkę snajpera B8 – R1nkle, który naszym zdaniem jest największym objawieniem RMR A.

Grupa A europejskiego RMR już za nami. Doszło podczas niej do kilku sensacji, a najlepszym przykładem są wyniki Virtus.Pro i FaZe, które dzisiaj przegrało z MOUZ i spadło do turnieju ostatniej szansy. Postanowiliśmy się dokładniej przyjrzeć temu, co zaprezentowały nam wszystkie drużyny i w ten sposób powstał cykl, w którym podzielimy się naszymi wnioskami z RMR A. W tym tekście skupimy się na jednym z zawodników niewątpliwej sensacji turnieju – B8.

Od strachu o życie do walki o majora

Historia ukraińskiego B8 na RMR A to materiał na dłuższy tekst. Ukraińska formacja przez wojnę nie mogła trenować, a mimo to udało im się dostać na ostatni etap drogi kwalifikacyjnej do Blast.TV Major Paris 2023. Sam turniej RMR Ukraińcy rozpoczęli świetnie – najpierw pokonali faworyzowane MOUZ, a w drugim meczu ograli rosyjskie Virtus.Pro. Z bilansem 2:0 byli o krok od awansu na Majora, jednak w kolejnych meczach przegrali po wyrównanej batalii z Fnatic, Into The Breach oraz Apeks. Przed nimi co prawda jeszcze turniej ostatniej szansy, jednak tam zagra też m.in. FaZe, więc B8 będzie miało spore problemy by awansować na majora. Mimo to, ich występ na RMR A zasługuje na pochwałę.

Głównym architektem sukcesu ukraińskiego składu bez wątpienia był jej snajper – Artem “r1nkle” Moroz. Zaledwie 18-letni zawodnik ciągnął drużynę w każdym z pięciu spotkań które rozegrali na turnieju. 18-latek zanotował imponujący rating 1.25, który gdy porównamy do wyniku reszty zespołu, śmiało możemy nazwać B8 “1 man army”. A najlepiej podsumuje to sytuacja z meczu z Into The Breach, gdy R1nkle w pojedynkę obronił “Donata” przeciwko pięciu rywalom:

O tym, jak bardzo utalentowanym, ale też i zawziętym graczem jest R1nkle, świadczą również statystyki z niedzielnego meczu o życie, w którym B8 mierzyło się z Apeks. Snajper ukraińskiej formacji zdecydowanie wyróżnił się nad swoich kolegów, notując Rating 2.0 na poziomie 1.40 i właściwie tylko dzięki niemu B8 do końca meczu walczyło o wygraną.

obraz 2023 04 09 221841808

Fot. hltv

Ukraina doczekała się godnego następcy S1mple’a

Bez wątpienia, r1nkle jest jednym z największych objawień tego turnieju i wydaje się, że kwestią czasu jest transfer do drużyny z TOP 30. Snajper B8 już teraz ma potencjał, by dużo namieszać na scenie CIS, a kto wie czy nawet i nie międzynarodowej. Pokuszę się o stwierdzenie, że R1nkle ma wszystko co potrzebne, by zostać “drugim S1mple”, a nadchodząca shuffla na scenie może być idealną okazją, by 18-latek znalazł sobie lepszą drużynę niż B8.

Więcej informacji o BLAST.tv Europe RMR A znajdziecie w naszej specjalnej relacji.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań europejskich turniejów RMR będzie można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Brak opisu.

Partnerami polskiej transmisji BLAST.tv Major Paris są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje turniejów RMR skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych casterów: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Radek ‘Mad1’ Florkowski, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec, Mikołaj ‘URF’ Palimąka, Sebasian ‘Divox’ Mazek, Jakub ‘Swelder’ Grzegorski oraz Sławomir ‘Troglodyta’ Bąk.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.