Respawn.pl

Fessor żegna się z Endpoint!

Autor: Maks Bartosik
Fessor

W tym tygodniu doszło do kolejnego już odejścia zawodnika z Endpoint. Tym razem z brytyjską organizacją pożegnał się  Frederik “⁠Fessor⁠” Sørensen.

Fessor był członkiem europejskiego składu przez nieco ponad trzy miesiące. W lutym dołączył do zespołu po rozstaniu z ukraińskim Monte i dostał niezwykle ciężkie zadanie – zastąpienie Nertza, który odszedł do ENCE. Jednak w tym czasie jego drużyna nie odniosła zbyt wielu sukcesów.

Najlepsze wyniki Endpoint z Fessorem w składzie to trzykrotne zajęcie miejsc 3-4 w rozgrywkach CCT Series. Europejski skład nie zdołał również wywalczyć awansu na turniej RMR przed BLAST.tv Major Paris 2023, a ostatnio nie poradził sobie także w rozgrywkach 45 sezonu ESL Challenger, kończąc je na miejscach 17-24.

W oświadczeniu brytyjskiej organizacji możemy przeczytać, że rozstanie z Duńczykiem ma dać obu stronom największe szanse na rozwój. Dowiedzieliśmy się również, że Endpoint zamierza pozostać na scenie w erze nowej wersji Counter-Strike’a oraz że zespół będzie teraz testował nowych zawodników.

Odejście Fessora to trzeci przypadek w tym roku, gdy Endpoint traci zawodnika. W lutym z zespołem pożegnał się CRUC1AL, który dołączył do Into The Breach, natomiast w lutym doszło do wspomnianego wcześniej transferu Nertza do ENCE.

Skład Endpoint prezentuje się następująco:

United Kingdom Max “⁠MiGHTYMAX⁠ Heath
United Kingdom Kia “⁠Surreal⁠ Man
Poland Miłosz “⁠mhL⁠ Knasiak
Israel Nikita “⁠HeavyGod⁠ Martynenko

Denmark Allan “⁠Rejin⁠ Petersen (trener)