Respawn.pl

Festiwal spotkań Polaków! W akcji Anonymo, AGO, Wisła, PACT oraz EMERITOS BANDITOS

Autor: Krzysztof Sarna

Marzec rozpoczął nam się z grubej rury i wszystko wskazuje na to, że taki też będzie dalej. Dzisiaj ujrzymy aż sześć spotkań polskich formacji, a zaprezentuje się ich pięć. Mowa tu o Anonymo, x-kom AGO, Wiśle All iN! Games Kraków, MAD DOG’S PACT oraz EMERITOS BANDITOS.

Maraton spotkań polskich drużyn wystartuje o godzinie 9:00. Wówczas na serwer wejdą zawodnicy Anonymo, którzy w ramach Snow Sweet Snow 2 zmierzą się z rosyjskim Trident. Polacy nie poradzili sobie w starciu ze SKADE i przegrali 0:2, natomiast 64. siła świata nie poradziła sobie z Endpoint. Przegrany tego starcia będzie rzec można na wylocie, ponieważ gra się tu do trzech zwycięstw bądź trzech porażek, jednak wszystko zdarzyć się może.

Następnie sześć godzin później o drugie zwycięstwo walczyć będzie AGO, które podejmie Winstrike. “Jastrzębie” wczoraj zaskoczyły i pokonały rezultatem 2:0 Movistar Riders. Igor “Forester” Bezotecheskiy i spółka bezproblemowo poradzili sobie z TeamemOne. Dzisiaj przed zespołem znad Wisły ponownie ciężkie wyzwanie, ale skoro udało się w poprzednim dniu, to czemu miałoby się nie udać dzisiaj?

O godzinie 19:00 to się dopiero będzie działo. Jednocześnie wystartują trzy pojedynki w ramach 36. sezonu ESEA Premier. Wisła Kraków spotka się z bułgarskim FATE. Na ten moment zdecydowanie lepiej wyglądała Biała Gwiazda, która po trzech starciach wygrała dwa, a dzisiejszy oponent po czterech nie przechylił szali zwycięstwa na swoją korzyść ani razu i tym samym zamyka tabelę grupy A. 

Po raz drugi będziemy mogli oglądać AGO, bowiem te wymieni się zdaniami z Nemigą. Formacja z regionu CIS na ten moment zajmuje 26. lokację w światowym rankingu HLTV. Obie te ekipy sąsiadują ze sobą w grupie B, ponieważ mają sześć punktów, jednak z tą różnicą, że Karol “rallen” Rodowicz i spółka rozegrali już mecz więcej.

Po praktycznie miesięcznej przerwie do gry wraca PACT, ponieważ ten swoje ostatnie starcie rozegrał piątego lutego. Drużyna znad Wisły do tej pory rozegrała jedno spotkanie z ALTERNATE aTTaX, które przegrała, jednak już dzisiaj będzie szansa, aby wyrównać bilans. Przeciwnikiem podopiecznych Mikołaja “miniroxa” Michałkówa będzie LDLC. Francusko-belgijski kolektyw nie radzi sobie wybitnie w rozgrywkach ESEA Premier, czego dowodem jest zaledwie jedno zwycięstwo na cztery spotkania.

Na sam koniec wtorkowego dnia ukołyszą nas reprezentanci EMERITOS BANDITOS. Piotr “Izak” Skowyrski i spółka zmierzą się z niemieckim Testomesto. Dla Polaków będzie to szansa na polepszenie swojego bilansu w ESEA Intermediate, który na ten moment wynosi pięć zwycięstw i siedem porażek.

Harmonogram dzisiejszych starć Polaków prezentuje się następująco:

9:00 | Anonymo vs. Trident – BO3 [Transmisja]

15:00 | x-kom AGO vs. Winstrike – BO3 [Transmisja]

19:00 | Wisła All iN! Games Kraków vs. FATE – BO3 

19:00 | x-kom AGO vs. Nemiga – BO3 

19:00 | MAD DOG’S PACT vs. LDLC – BO3 

21:00 | EMERITOS BANDITOS vs. Testomesto – BO3 [Transmisja]