Respawn.pl

FIFA 23: Promocja Fantasy FUT dostępna w Ultimate Team!

Autor: Maks Bartosik
FANTASY FUT FIFA 23

W FIFA 23 Ultimate Team wystartowała kolejna promocja – FUT Fantasy. Na czym polega i jakie karty trafiły do gry? Sprawdźmy to!

Po zakończeniu promocji Road To The Final, związanej z rozgrywkami europejskich pucharów, w trybie Ultimate Team mieliśmy chwilę przerwy od contentu. Co prawda EA wydawało karty Showdown, jednak nie były one podpięte pod żaden event. Na szczęście po tygodniu przerwy ponownie do gry dodano promocję FUT Fantasy, którą gracze mogą kojarzyć sprzed roku.

FUT Fantasy to event, który przynosi kolejne karty live do gry. W skrócie całość polega na ulepszaniu poszczególnych zawodników na podstawie rzeczywistych występów ich drużyn. Upgrade’y będą przyznawane m.in. za wygrane mecze, czyste konta czy gole i asysty. Wszystkie możliwe ulepszenia znajdziecie na poniższej grafice:

fut fantasy asset 01.jpg.adapt.1920w

W drużynie promocyjnej znalazło się jedenastu zawodników. Wśród nich są m.in. Alexis Sanchez (90), Marcos Llorente (89), Alexander Isak (89), Milan Skriniar (89) czy William Saliba (89). Całą drużynę FUT Fantasy możecie znaleźć poniżej:

W tym roku oprócz drużyny promocyjnej, EA zdecydowało się na dodanie ośmiu kart Hero, które również otrzymały specjalne wersje kart Fantasy FUT. Są to m.in. David Ginola, Abedi Pele, Harry Kewell czy Joan Capdevilla. Całą ósemkę możecie zobaczyć poniżej, a sposoby ulepszeń przedstawimy za chwilę.

Zdjęcie

Fot. EA Sports

Każda z kart Hero w drużynie FUT Fantasy ma przypisaną drużynę w której zawodnik kiedyś występował. I to właśnie na podstawie wyników tych drużyn będą przyznawane ulepszenia – +1 za wygrany mecz oraz +1 za nieprzegranie sześciu spotkań z rzędu. Wszystkie ulepszenia dotyczą meczów od 17 marca 2023 roku.

fut fantasy asset 02.jpg.adapt.1920w

Fot. EA Sports